Баҳорнинг илк кунлариданоқ юртимиз стадионларида анчадан бери орзиқиб кутилган ва буткул янгиланган чемпионатимизга старт берилади.
Киритилди: 08:33, 01.03.2018. Ўқилди: 4535 марта. Фикрлар сони: 1 та.
1-тур доирасидаги “Металлург” – “Навбаҳор” учрашувида қанот ҳаками вазифасини бажарувчи Т.Гайнулин ва А.Цапенко ўрнига Р.Нўъмонов ҳамда Д.Сайлавов алмаштирилди.
Эртага Суперлига баҳсларига старт берилади.
Киритилди: 22:31, 28.02.2018. Ўқилди: 2048 марта. Фикрлар сони: 1 та.
«Металлург» – «Навбаҳор» учрашуви бошқа кунга кўчирилди
Киритилди: 22:04, 28.02.2018. Ўқилди: 3544 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Ўзбекистон Суперлигаси 1-турида "Пахтакор" "Сўғдиёна"ни қабул қилади.
Киритилди: 16:48, 28.02.2018. Ўқилди: 2113 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бунга Бекободдаги "Металлург" стадионининг ёритиш тизимида камчилик борлиги айтилмоқда.
Киритилди: 09:24, 28.02.2018. Ўқилди: 3307 марта. Фикрлар сони: 7 та.
“Насаф” бу йилги янги Ўзбекистон Суперлигасининг илк учрашувини сафарда Фарғонанинг “Нефтчи” жамоасига қарши ўтказади.
Киритилди: 15:43, 27.02.2018. Ўқилди: 3389 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Киритилди: 15:11, 27.02.2018. Ўқилди: 2978 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Янги мавсум олдидан “Нефтчи” жамоаси бош мураббийи Сергей Ковшов клуб расмий сайти учун интервью бериб ўтди.
Киритилди: 06:49, 27.02.2018. Ўқилди: 2551 марта. Фикрлар сони: 1 та.
2 март куни "Пахтакор" 2018 йилги Суперлига мавсумини Тошкентда "Сўғдиёна"га қарши ўйин билан бошлайди.
Киритилди: 18:19, 26.02.2018. Ўқилди: 5291 марта. Фикрлар сони: 4 та.
1 март куни “Нефтчи” ҳамда “Насаф” жамоалари Суперлиганинг илк турида тўқнаш келади. Ўйин Фарғона шаҳридаги “Истиқлол” стадионида соат 20:00да бошланади.
Киритилди: 16:19, 26.02.2018. Ўқилди: 5202 марта. Фикрлар сони: 4 та.
1 март куни старт оладиган мамлакат чемпионати Суперлига ўйинларининг бошланиш вақтлари белгиланди.
Киритилди: 15:18, 26.02.2018. Ўқилди: 5161 марта. Фикрлар сони: 2 та.
1 март куни Фарғонадаги “Истиқлол” стадионида “Нефтчи” ҳамда “Насаф” жамоалари мавсумнинг илк баҳсида ўзаро беллашишади. Айни кунда Фарғона вилояти ҳокимлиги, вилоят футбол федерацияси, “Нефтчи” ПФК ҳамда “Истиқлол” стадиони мутассадлари очилиш баҳсига катта тайёргарлик ишларини олиб боришмоқда.
Киритилди: 16:54, 25.02.2018. Ўқилди: 3754 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Ўзбекистон миллий телерадиокомпанияси «Спорт» телерадиоканали ушбу мавсум учун суперлига ўйинларининг трансфер ҳуқуқини қўлга киритди. Бу йилги мавсумда ҳам суперлига ва Ўзбекистон кубоги ўйинлари айнан шу телеканал орқали намойиш этилади.
Киритилди: 13:24, 20.02.2018. Ўқилди: 6415 марта. Фикрлар сони: 3 та.
1 март куни старт оладиган мамлакат чемпионати Суперлига ўйинларининг биринчи ва иккинчи тур ўйинлари бошланиш вақтлари белгиланди.
Киритилди: 16:08, 17.02.2018. Ўқилди: 6507 марта. Фикрлар сони: 4 та.
ЎФФда олиб борилган ислоҳотларнинг навбатдагиси Ўзбекистон Профессионал футбол лигаси логотипини замон талаблари даражасида янгилашдан иборат эди.
Киритилди: 19:24, 16.02.2018. Ўқилди: 8380 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Ўзбекистон футбол Ассоциациясидаги ислоҳотлардан сўнг кўп нарса ўзгарди.
Киритилди: 16:55, 15.02.2018. Ўқилди: 4654 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Мамлакат миллий чемпионати Суперлига жамоалари ўртасидаги 2018 йилги мавсум тақвими тасдиқланди.
Киритилди: 14:37, 15.02.2018. Ўқилди: 7123 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбек футболи тарихида биринчи марта Супрелига ва Про-лига, шунингдек, аёллар футболи ва мини-футбол баҳсларида ғолиблар учун мукофот пуллари жорий қилинмоқда.
Киритилди: 18:33, 10.02.2018. Ўқилди: 7564 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Киритилди: 17:29, 03.02.2018. Ўқилди: 11436 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Бугун, 3 февраль куни Тошкентдаги “International Hotel” меҳмонхонасида Суперлиганинг янги мавсумига қуръа ташлаш маросими бўлиб ўтди.
Киритилди: 16:24, 03.02.2018. Ўқилди: 16990 марта. Фикрлар сони: 8 та.
2018 йилдан бошлаб янги форматдаги Суперлига мусобақасига қуръа ташлаш маросими бўлиб ўтди.
Киритилди: 15:32, 03.02.2018. Ўқилди: 10767 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Бугун янги форматдаги Ўзбекистон Суперлигасининг 2018 йилги мавсумига қуръа ташлаш маросими бўлиб ўтади.
Киритилди: 14:12, 03.02.2018. Ўқилди: 8693 марта. Фикрлар сони: 7 та.