«Dinamo» - «Andijon». Ustunlik kimda?
Pro-Liga 27-turi doirasidagi markaziy o‘yinlaridan biri Samarqandda kechadi. Azaliy raqib sanalmish “Dinamo” va “Andijon” jamoalari o‘zaro maydonga tushishadi.
BIR XIL MAQSAD, IKKI XIL VAZIYAT...
Superligani maqsad qilgan ushbu ikki klub ayni damda ikki xil vaziyatda. Pro-Liga “A” guruhida “Dinamo” 33 ochko bilan 5-o‘rinda ketayotgan bo‘lsa, 10 ochko ko‘p jamg‘argan “Andijon” 43 ochko bilan 1-pog‘onadan joy olgan.
Samarqanddagi o‘yindagi g‘alaba “Dinamo” uchun Superliga yo‘llanmasi uchun kurashish imkoniyatini oshirsa, “Andijon” 3 ochkoni qo‘lga kiritmagan taqdirda peshqadamlikni qo‘ldan boy berishi mumkin.
Nabvatdagi turda ham 5 oktyabr kuni ushbu jamoalar 4-davraning dastlabki uchrashuvida Andijonda o‘zaro bellashishadi.
AZIMOV VA OTAXONOV O‘YNAMAYDI
“Dinamo” – “Andijon” uchrashuvi oldidan har ikki jamoa tarkibida bittadan yo‘qotish mavjud. Samarqandliklar safida Jasur Azimov sariq kartochkalari soni 4 taga yetgani bois yordam bera olmasa, andijonliklar safida Ibrohim Otaxonov xuddi shu sabab jamoasiga yordam bera olmaydi.
KIM QANDAY HOLATDA?
«Dinamo» 3-davrani ancha yuqori sur’atda o‘tkazayotib, o‘tkazgan so‘nggi 7 ta uchrashuvida 16 ochko jamg‘argan bo‘lsa, “Andijon” so‘nggi 7 ta o‘yinda 11 ochko jamg‘ardi. Jamoalarning so‘nggi 5 ta turdagi natijalari:
«Dinamo»ning so‘nggi 6 ta o‘yini: