«Paxtakor FM» 2026-yildan e’tiboran Proligada ishtirok etadi
«Paxtakor» klubi qoshidagi farm jamoa Qibraydagi futbol bazasida joylashgan stadion kapital ta’mirdan chiqqunga qadar o‘z uy uchrashuvlarini «Paxtakor» stadionida o‘tkazish, shuningdek, Proliga reglamentida aks etgan barcha talablarni bajarish uchun kafolat berdi.
Ma’lumki, farm jamoa tarkibida ro‘yxatdan o‘tgan futbolchi Superliga va U21 chempionatida ishtirok eta olmaydi. Jamoa tarkibida o‘zini ko‘rsatgan futbolchi faqatgina davrlar oralig‘ida asosiy jamoaga jalb etilishi mumkin. Shuningdek, klubning Proliga jamoasida ro‘yxatdan o‘tkazilayotgan futbolchisi bilan tuziladigan mehnat shartnomasi Birinchi liga musobaqasinikidan farq qiladi.
«Paxtakor» futbol maktabidan yetishib chiqayotgan futbolchilarning nisbatan yaxshiroq musobaqa va stadionlarda to‘p tepishi, shuningdek, Superliga uchun da’vogar klublarga qarshi o‘yinlarda maydonga tushishi inobatga olinib, klub rahbariyati shunday qarorga keldi.
Kiritildi: 22:34, 31.01.2026.
O'qildi: 842 marta.