Бугун Испаниянинг Севилья шаҳридаги Centro Deportivo San Pablo мажмуасида профессионал бокс оқшоми ўтказилмоқда.
Бокс бўйича «Странжа» турнирида навбатдаги баҳслар якунланди.
Шавкат Мирзиёев 27 февраль куни “Катта дубулға” халқаро турнири доирасида Ўзбекистонда бўлиб турган Халқаро дзюдо федерацияси раҳбари Мариус Визерни қабул қилди.
Бугун пойтахтимиздаги 17-умумтаълим мактабида Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинлари чемпиони Диёра Келдиёрова дзюдо спорт клуби залининг тантанали очилиш маросими бўлиб ўтди.
Кувайтда қиличбозлик бўйича ёшлар ўртасидаги Осиё чемпионатининг яна бир куни Ўзбекистон терма жамоаси учун муваффақиятли якунланди.
Болгарияда давом этаётган халқаро турнир доирасида бугун вакилларимиз ўз жангларини ўтказади.
ХОҚ Ижроия кенгашининг сиртдан ўтказилган йиғилишида, World Boxing бокс ташкилоти вақтинчалик тан олинганини билдириб ўтди.
Халқаро дзюдо федерацияси Президенти Мариус Визер пойтахтимизга ташриф буюрди.
Болгарияда давом этаётган бокс бўйича “кичик жаҳон чемпионати”да яна бир кун ортда қолди.
Эртадан кейин пойтахтимизда "Катта Дубулға" туркумига кирувчи, мукофот жамғармаси 154 000 еврони ташкил қилувчи турнир старт олади.
UFC билан 11 февраль куни битим имзолаган ўзбекистонлик MMA устаси Машрабжон Рўзибоевнинг шартномаси бекор қилинди.
Болгарияда бўлиб ўтаётган бокс бўйича «Strandja» мусобақасининг учинчи куни доирасидан 2 нафар вакилимизнинг баҳслари ўрин олган.