Ўзбекистонлик мураббий ва ОФК инструктори Ислом Аҳмедов 26 август - 21 сентябрь кунлари Таиланд пойтахти Бангкок шаҳрида ташкил этиладитган «А» тоифадаги лицензия учун мураббийлик курсларига раҳбарлик қилади.
Киритилди: 15:13, 08.07.2014. Ўқилди: 3286 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистонлик ФИФА рефериси Анна Сидорова йилнинг 26-30 сентябрь кунлари Малайзиянинг Куала-Лумпур шаҳрида ҳакамлар учун ташкил этиладиган ОФК имтиҳонларида иштирок этади.
Киритилди: 13:35, 08.07.2014. Ўқилди: 4225 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистонлик ягона ФИФА инструктори Фарҳод Абдуллаев Мальдив оролларида маҳаллий ҳакамлар учун семинар ўтказди. У ФИФА томонидан ташкил этилди.
Киритилди: 12:40, 28.06.2014. Ўқилди: 5668 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Бугун Швейцариянинг Цюрих шаҳрида шу йил ёзда Бразилияда бўлиб ўтадиган ЖЧ-2014да ишлайдиган ҳакамлар учун семинар бошланди.
Киритилди: 18:35, 25.03.2014. Ўқилди: 4154 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Мамлакатимиздаги энг илғор назоратчи ҳакам, ФИФА ва ОФК инструктори Фарҳод Абдуллаев бир ой давомида Халқаро футбол федерациялари ассоциацияси томонидан БАА ҳамда Саудия Арабистонида ташкил этилган семинарларда иштирок этди.
Киритилди: 12:08, 10.01.2014. Ўқилди: 4956 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Олий ва Биринчи Лига, футбол бўйича Ўзбекистон Кубоги ҳамда бошқа мусобақалар учун ҳакам ва назоратчиларни малакасини ошириш мақсадида жисмоний тайёргарлик, ҳакамлар ва назоратчилар учун ўйин қоидалари бўйича аттестациядан ўтиш ҳақида ЎФФ президенти буйруғи эълон қилинди.
Киритилди: 12:07, 10.01.2014. Ўқилди: 3540 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўтган ҳафтада ОФК БААнинг Дубай шаҳрида Марказий ва Ғарбий Осиё мамлакатлари учун элит гуруҳга кирувчи ҳакамларнинг семинарини ташкил қилди. Унда Ўзбекистондан бирданига 10 нафар ҳакамлар иштирок этишди.
Киритилди: 08:11, 24.12.2013. Ўқилди: 5136 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Ўзбекистонлик мураббий ва ОФК инструктори Ислом Аҳмедов Тожикистоннинг Душанбе шаҳрида ташкил этилган "А" тоифадаги лицензия учун мураббийлик курсларида иштирок этмоқда.
Киритилди: 14:51, 03.12.2013. Ўқилди: 4098 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Киритилди: 11:28, 24.10.2013. Ўқилди: 3758 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бугун Ўзбекистон профессионал футбол лигасининг ҳакамлар ва назоратчилар билан йиғилиши бўлиб ўтди.
Киритилди: 18:25, 03.10.2013. Ўқилди: 4039 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Ўзбекистонлик ёш ҳакам Найим Қосимов ОФКнинг "Келажак" лойиҳаси бўйича 2 йиллик таълимни якунлади ва тегишли сертификатга эга бўлди. Курсни Осиёнинг 9 нафар ҳакам якунлашга муваффақ бўлди.
Киритилди: 10:40, 01.10.2013. Ўқилди: 4154 марта. Фикрлар сони: 1 та.
29-30 август кунлари Фарғона шаҳрида Ўзбекистон Футбол федерацияси тақвим режасига асосан назоратчиларнинг малака ва кўникмаларини ошириш мақсадида ўқув-семинари ташкил этилди.
Киритилди: 14:19, 03.09.2013. Ўқилди: 3646 марта. Фикрлар сони: 1 та.
8-10 август кунлари Фарғонада назоратчилар, ҳакамлар ва мураббийлар учун ўқув-йиғин машғулоти ўтказилди. Машғулотларда вилоятда фаолият олиб 15 нафар назоратчи, 30 нафар ҳакам ва 23 нафар мураббийлар қатнашишди.
Киритилди: 15:39, 12.08.2013. Ўқилди: 3812 марта. Фикрлар сони: 1 та.
2 август куни ЎФФ анжуманлари залида ҳакамлар ва назоратчилар иштирокида Ўзбекистон чемпионати биринчи давраси ва Ўзбекистон Биринчилиги биринчи босқич ўйинлари якунига бағишланган ҳисобот мажлиси бўлиб ўтди.
Киритилди: 15:02, 02.08.2013. Ўқилди: 3939 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Тожикистоннинг Нурек шаҳрида кеча ҳакамлар учун 5 кунлик семинар бошланди. 30 нафар тожик ҳакамлари иштирок этаётган мазкур семинарда ўзбекистонлик ФИФА инструктори Фарҳод Абдуллаев техник инструктор вазифасини бажармоқда.
Киритилди: 18:38, 02.07.2013. Ўқилди: 4096 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Ўзбекистонлик мутахассис Ислом Аҳмедов Тожикистоннинг Нурек шаҳрида бошланган ОФКнинг "В" лицензияси учун мураббийлик курсига инструкторлик қилмоқда.
Киритилди: 12:31, 01.07.2013. Ўқилди: 4091 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистонлик ОФК ва ФИФА инструктори Фарҳод Абдуллаев саудия арабистонилик ҳамкасби Али ал-Трайфия билан биргаликда Қирғизистонда мастер-класс ўтказди.
Киритилди: 17:24, 19.06.2013. Ўқилди: 4610 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Бразилия мезбонлик қиладиган 2014 йилги Жаҳон чемпионати ўйинларини бошқаришга номзод бўлган ҳакамлар учун ФИФА семинари бугундан расман ўз ишини бошлади, дея хабар бермоқда ФИФА расмий твиттери.
Киритилди: 21:54, 26.05.2013. Ўқилди: 3901 марта. Фикрлар сони: 5 та.
ЎФФ расмий твиттерининг хабар беришича, ФИФА рефериси Равшан Эрматов Конфедерациялар кубоги олдидан ФИФА семинарида иштирок этиш учун бугун Бразилияга учиб кетди.
Киритилди: 13:38, 24.05.2013. Ўқилди: 3932 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Кечадан бошлаб БААнинг Дубай шаҳрида ЖЧ-2014га номзод осиёлик ва океанлиялик ҳакамлар учун ФИФА семинари бошланди. Ушбу семинар 4 кун — 27 апрелгача давом этади.
Киритилди: 14:08, 24.04.2013. Ўқилди: 5640 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Футбол ўйинларини бошқариб бориш қадим замонлардан бери оддийгина чарм тўп ихлосмандларига ишониб топширилишида нима сир синоат борлиги ҳам баъзида кишини ўйга толдиради.
Киритилди: 09:31, 23.04.2013. Ўқилди: 7693 марта. Фикрлар сони: 8 та.
Ўзбекистонлик ФИФА рефериси Равшан Эрматов шу йилнинг 26-31 май кунлари Бразилиянинг Рио-де-Жанейро шаҳрида бўлиб ўтадиган ФИФА ҳакамлар семинарига таклиф этилди.
Киритилди: 03:33, 28.03.2013. Ўқилди: 5902 марта. Фикрлар сони: 16 та.
ЖЧ-2014га боришга даъвогарлик қилаётган осиёлик ҳакамлар шу йилнинг 21-25 апрель кунлари БААнинг Дубай шаҳрида йиғилишади ва семинарда иштирок этишади.
Киритилди: 20:25, 18.03.2013. Ўқилди: 5780 марта. Фикрлар сони: 8 та.
Ўзбекистонлик ФИФА рефериси Равшан Эрматов ҳамда унинг ёрдамчиси Абдуҳамидилло Расулов 2014 йили Бразилияда бўлиб ўтадиган жаҳон чемпионати баҳсларига ҳакамларни тайёрлаш семинарига таклиф этилдилар.
Киритилди: 16:16, 07.02.2013. Ўқилди: 4462 марта. Фикрлар сони: 1 та.