"Замин FМ" радиосида эфирга узатилаётган “Fair Play” дастури ўзбек ва жаҳон футболидаги энг сўнгги маълумотларни бериш билан бирга, уларда кузатилаётган муаммоларни мутахассислар ёрдамида ечиб боришга ҳаракат қилмокда.
Киритилди: 15:01, 02.07.2012. Ўқилди: 6702 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбек футболининг 100 йиллик юбилейи ва 27 июнь – матбуот ва ОАВ куни муносабати билан Ўзбекистон футбол федерацияси журналистлар ўртасида футбол турнири ўтказади.
Киритилди: 15:02, 12.06.2012. Ўқилди: 6233 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Ўзбекистон футбол федерацияси матбуот хизмати 3 июнь куни старт оладиган ЖЧ-2014 IV саралаш босқичи учун спорт журналистларини аккредитациядан ўтказиш жараёни бошланганини маълум қилади.
Киритилди: 15:53, 18.05.2012. Ўқилди: 6232 марта. Фикрлар сони: 1 та.
"Setanta Sport" канали Испания чемпионатини қуйидаги давлатларга сўнгги уч мавсумда телетрансляция қилиш бўйича эксклюзив ҳуқуқни харид қилганини тасдиқлади: Арманистон, Озарбойжон, Беларусь, Грузия, Қозоғистон, Қирғизистон, Молдова, Тожикистон, Туркманистон ва Ўзбекистон.
Киритилди: 20:32, 16.05.2012. Ўқилди: 10130 марта. Фикрлар сони: 6 та.
16 май, соат 11:45да ЎФФ анжуманлари залида ФИФА президенти Зепп Блаттер иштирокида матбуот анжумани ташкил этилади. Унда ОАВ вакиллари ўзларини қизиқтирган саволлар билан жаҳон футболи раҳбарига мурожаат қилишлари мумкин бўлади.
Киритилди: 12:59, 15.05.2012. Ўқилди: 6227 марта. Фикрлар сони: 1 та.
2012 йилда Германия Федератив Республикаси ва Ўзбекистон Республикаси ўртасида дипломатик алоқалар ўрнатилганининг 20 йиллиги нишонланмоқда.
Киритилди: 11:18, 01.05.2012. Ўқилди: 7007 марта. Фикрлар сони: 1 та.