O‘zbekiston kubogi. AGMK – "Nasaf". Prevyu
O‘zbekiston chempionati hamda kubok doirasida 2008 yildan buyon davom etayotgan qarama-qarshilik: AGMK - "Nasaf" to‘qnashuvida 34-bellashuv.
Hozirga qadar o‘tkazilgan 33 uchrashuvda olmaliqliklar 7 g‘alaba, 12 durang va 14 mag‘lubiyat qayd etgan. Bu borada ustunlik raqib — "Nasaf" tarafida. To‘plar nisbati ham qarshiliklar foydasida: 30-47.
"Nasaf" joriy mavsum Superligada sovrindor bo‘lish uchun AGMKga raqobat qilmoqda. Chempionatda ham yonma-yon ketayotgan va mavsum davomida o‘zaro jiddiy raqobatga kirishgan bu ikki jamoalar endilikda mamlakat kubogi finali yo‘lida Olmaliqda to‘qnashmoqda.
Chempionat sovrindori bo‘lish uchun kurashayotgan jamoalar mavsumni kubok bilan tugatishni ham niyat qilgan. AGMK O‘zbekiston kubogi doirasida hali "Nasaf"ga mag‘lub bo‘lmagan. Lekin qarshiliklar bir marta AGMKni kubok musobaqasidan chiqarib yuborishgandi.
2020 yil
O‘zbekiston kubogi, yarim final.
AGMK — «Nasaf» 1:0
Gol: Abdurahimov (16)
Ertangi bahs AGMK va "Nasaf" jamoalarining O‘zbekiston kubogidagi to‘rtinchi to‘qnashuviga aylanadi. AGMK joriy mavsum O‘zbekiston kubogida dastlab "Neftchi"ni (6:1), keyinchalik "Qizilqum"ni (3:2) musobaqadan chiqarib yubordi. "Nasaf" esa guruh bosqichida «Rubin», «Bunyodkor» va «So‘g‘diyona» bilan tushib, undan muvaffaqiyatli o‘tdi va pley-offda "Metallurg" va "So‘g‘diyona" ustidan g‘alaba qozondi.
24 noyabr, chorshanba
AGMK — «Nasaf» (14:30)
Olmaliq, OKMK sport majmuasi.
Manba: AGMK matbuot xizmati
Kiritildi: 05:10, 23.11.2021.
O'qildi: 2083 marta.