Александр Зинченко 2024/2025 йилги мавсумда Микель Артетанинг ишончини йўқотди. Унинг ўйин амалиёти деярли йўқ, шунинг учун ҳам яқин орада "канонирлар"ни тарк этиши мумкин.
Украина терма жамоаси футболчисига Европанинг бир қанча клублари қизиқиш билдирмоқда. "Арсенал" чап қанот ҳимоячисини қўлга киритишга энг яқин бўлган "Атлетико Мадрид" бўлиб турибди, деб хабар беради CaughtOffside.
28 ёшли футболчи қишки трансфер ойнаси тугагунига қадар Испания пойтахтига кўчиб ўтиши мумкин. Александр "канонирлар"нинг асосий таркибига қайтишга умид қилиш бефойда эканини тушунди, шунинг учун у бошқа клубларнинг таклифларини тинглашга тайёр.
Душанба куни трансфер ойнаси ёпилиши билан у ўзи хоҳлаган келишувга эришиш учун кўп вақт қолдирмади, лекин ҳар томондан ирода бўлган жойда ечим бўлади.
Қайд этилишича, украиналик ҳимоячининг трансферига “Атлетико” устози Диего Симеоненинг шахсан ўзи қизиқмоқда. Дортмунднинг "Боруссия" жамоаси ҳам анчадан Зинченкони кузатиб келаётгани ҳақида хабарлар бор эди.
Эслатиб ўтамиз, украиналик футболчи 2024/2025 йилги мавсумда Лондон клуби сафида 13 та ўйин ўтказган, бироқ гол ура олмаган.