Эртага «Дэвис Кубоги» плей-офф босқичи доирасида Ўзбекистон ҳамда Сербия терма жамоалари ўртасидаги учрашув бошланади.
Киритилди: 16:45, 31.01.2019. Ўқилди: 3464 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Хабарингиз бор, 1-2 февраль кунлари теннис бўйича «Дэвис Кубоги»нинг плей-офф баҳслари ўтказилади.
Киритилди: 12:02, 23.01.2019. Ўқилди: 3204 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бугун Ўзбекистоннинг биринчи рақамли теннисчиси Денис Истомин Австралия Очиқ чемпионатидаги иштирокини бошлайди.
Киритилди: 11:31, 14.01.2019. Ўқилди: 4547 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Хабарингиз бор, шу кунларда Миллий олимпия қўмитаси юртимиздаги спорт федерациялари ва ассоциациялари билан биргаликда Токио 2020 Олимпиадаси учун ишлаб чиқилган стратегик режани муҳокама қилмоқда.
Киритилди: 18:48, 19.12.2018. Ўқилди: 1854 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Халқаро теннис федерацияси (ИТФ) таснифига кўра, сербиялик Новак Жокович ва руминиялик Симона Ҳалеп 2018-йилнинг энг яхши теннисчилари деб топилди.
Киритилди: 17:34, 14.12.2018. Ўқилди: 2057 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Россиялик теннисчи Мария Шарапова швейцариялик Рожер Федерер билан қандай муносабатта эканлигини айтиб ўтди.
Киритилди: 15:06, 11.12.2018. Ўқилди: 4232 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Профессионал теннисчилар уюшмаси (ATP) сербиялик теннисчи Новак Жоковични йил теннисчиси деб топди.
Киритилди: 00:07, 10.11.2018. Ўқилди: 2099 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Профессионал теннисчилар ассоциацияси (АТР) бугун янги рейтингни эълон қилди.
Киритилди: 21:11, 05.11.2018. Ўқилди: 4710 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Федерер ҳисобида ушбу мусобақалардаги 9 ғалаба бор.
Киритилди: 00:43, 29.10.2018. Ўқилди: 2273 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Уимблдон мусобақаси ғолиби, жаҳоннинг 3-рақамли теннисчиси Анжелик Кербер ўз мураббийи Вим Фиссетт билан бошқа ишламайдиган бўлди.
Киритилди: 16:09, 17.10.2018. Ўқилди: 1747 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Тошкент шаҳри яна бир катта мусобақага мезбонлик қилмоқда. 8-13 октябрь кунлари теннис бўйича эркаклар ўртасида “Челленжер” турнири ўтказилади.
Киритилди: 17:50, 08.10.2018. Ўқилди: 3222 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистоннинг биринчи рақамли теннисчиси Денис Истомин Қозоғистоннинг Алмата шаҳрида мукофот жамғармаси 50 000 АҚШ долларини ташкил қилувчи мусобақада иштирок этди.
Киритилди: 14:12, 06.10.2018. Ўқилди: 2617 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Теннис бўйича эркаклар ўртасидаги норасмий жаҳон чемпионати ҳисобланадиган «Дэвис кубоги» баҳслари кейинги йилдан янгича форматда ўтказилади. Унга кўра, саралаш босқичида 24та терма жамоа 12 жуфтликда иштирок этади.
Киритилди: 13:10, 27.09.2018. Ўқилди: 2257 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Хабар бериб ўтганимиздек, пойтахтимиз теннис бўйича аёллар ўртасидаги нуфузли мусобақага мезбонлик қилмоқда.
Киритилди: 19:41, 25.09.2018. Ўқилди: 2066 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Республика олимпия захиралари теннис мактаби кортларида ўтаётган «Tashkent open–2018» мусобақасида Сабина Шарипова биринчи давра баҳсларида иштирок этди.
Киритилди: 19:43, 24.09.2018. Ўқилди: 1610 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Тошкент шаҳри яна бир нуфузли мусобақага мезбонлик қилмоқда. Бугун, 24 сентябрь куни теннис бўйича аёллар ўртасида соврин жамғармаси 250 000 АҚШ доллари бўлган WTA турнирининг асосий давраси бошланади.
Киритилди: 09:40, 24.09.2018. Ўқилди: 3170 марта. Фикрлар сони: 1 та.
«Дэвис кубоги»нинг плей-офф босқичи доирасида Ўзбекистон терма жамоаси Буюк Британияга қарши учрашувларни ўтказмоқда.
Киритилди: 10:11, 16.09.2018. Ўқилди: 4368 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Хабар бериб ўтганимиздек, «Дэвис кубоги»да жаҳон лигасига чиқиш учун плей-офф баҳслари бошланди.
Киритилди: 10:36, 15.09.2018. Ўқилди: 3617 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Теннис бўйича Ўзбекистон терма жамоаси норасмий жаҳон чемпионати ҳисобланган Девис кубогининг жаҳон лигасига йўл олиш учун плей-офф баҳсларида иштирок этмоқда.
Киритилди: 09:53, 15.09.2018. Ўқилди: 5163 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бугун теннис бўйича "Дэвис Кубоги" мусобақасида плей-офф баҳслари бошланади.
Киритилди: 10:10, 14.09.2018. Ўқилди: 2821 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистоннинг биринчи ракеткаси Денис Истомин Чикагода ўтказилган мусобақа ғолибига айланди.
Киритилди: 09:41, 10.09.2018. Ўқилди: 6934 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Туркиянинг Истанбул шаҳрида стол тенниси бўйича ўсмирлар ўртасида халқаро мусобақа бўлиб ўтди. Унда Ўзбекистон, Озарбайжон, Миср, Туркманистон, Қирғизистон ва Кипрдан ташриф буюрган спортчилар иштирок этишди
Киритилди: 16:14, 05.09.2018. Ўқилди: 2456 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Индонезиядаги XVIII Осиё ўйинларига оз фурсат қолмоқда. Миллий олимпия қўмитаси Матбуот ва Медиа департаменти ушбу нуфузли мусобақада иштирок этадиган спортчиларимиз билан суҳбат уюштиришда давом этади.
Киритилди: 19:02, 07.08.2018. Ўқилди: 2532 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Хабарингиз бор, 18 август – 2 сентябрь кунлари Индонезиянинг Жакарта ва Палембанг шаҳарларида XVIII Осиё ўйинлари бўлиб ўтади.
Киритилди: 12:05, 31.07.2018. Ўқилди: 5657 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Миллий олимпия қўмитаси Матбуот ва Медиа департаменти Осиё ўйинлари олдидан "Шоҳсупа сари йўл" лойиҳасини ишга туширганидан хабарингиз бор. Унда терма жамоаларимизнинг етакчи спортчилари бир қатор саволларимизга жавоб қайтаришади. Бугун лойиҳамизда теннисчи, Ўзбекистоннинг бугунги кундаги биринчи ракеткаси Сабина Шарипова меҳмон бўлади.
Киритилди: 15:11, 23.07.2018. Ўқилди: 2478 марта. Фикрлар сони: 1 та.