Сариқ карточкалари тўпланиб қолгани сабаб, қуйидаги футболчилар Олий Лига 14-тур учрашувларини ўтказиб юборишади:
Киритилди: 15:08, 12.07.2013. Ўқилди: 3894 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Киритилди: 14:20, 12.07.2013. Ўқилди: 3462 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Тошкентнинг «Бунёдкор» ПФК мураббийи Мурод Отажонов ЎзПФЛ тартиб-интизом қўмитаси қарорига кўра жаримага тортилди.
Киритилди: 17:23, 10.07.2013. Ўқилди: 4980 марта. Фикрлар сони: 19 та.
Огоҳлантиришлар сони тўрттага етгани учун Олий лига ва Ёшлар Биринчилиги 13-тур ўйинини қуйидаги футболчилар ўтказиб юборадилар:
Киритилди: 16:21, 02.07.2013. Ўқилди: 3870 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Киритилди: 16:03, 27.06.2013. Ўқилди: 4258 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Сариқ карточкалари сони тўрттага етгани сабаб, Олий Лига 12-тур учрашувларида қуйидаги футболчилар майдонга туша олишмайди.
Киритилди: 01:55, 26.06.2013. Ўқилди: 3581 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Ўз карточкалари сони тўрттага етгани учун Олий Лига 10-тур ўйинларини ўтказиб юборадиган футболчилар рўйхати:
Киритилди: 11:36, 30.05.2013. Ўқилди: 4419 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Тартиб-интизом қўмитаси йиғилиши бўлиб ўтди. Унда қуйидаги қарорлар қабул қилинди.
Киритилди: 15:15, 08.04.2013. Ўқилди: 4883 марта. Фикрлар сони: 4 та.
ЎзПФЛ тартиб-интизом қўмитасининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди. Йиғилиш якунида ўтган мавсум сўнгида Олий Лига, Ёшлар Биринчилиги ҳамда Ўзбекистон Биринчилиги баҳсларида қайд этилган қоидабузарликлар юзасидан қарор чиқарди.
Киритилди: 09:08, 08.02.2013. Ўқилди: 4812 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Бугун, 21 ноябрь куни 2012 йилги Олий Лига баҳсларининг сўнгги тур учрашувлари бўлиб ўтади.
Киритилди: 12:45, 21.11.2012. Ўқилди: 4159 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Сариқ карточкалари сони 4тага етгани туфайли қуйидаги футболчилар Олий Лиганинг 25-тур учрашувларини ўтказиб юборадилар:
Киритилди: 16:20, 15.11.2012. Ўқилди: 4750 марта. Фикрлар сони: 2 та.
ПФЛ тартиб-интизом қўмитасининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди. Унга кўра Олий Лига, Ёшлар Биринчилиги ҳамда Биринчилик баҳсларида майдондан четлатилган футболчиларга қўшимча чоралар кўрилди.
Киритилди: 15:51, 29.10.2012. Ўқилди: 4895 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Олий Лига 24-тур учрашувларини 6 клубнинг 6 нафар футболчиси дисквалификациялар сабаб ўтказиб юборади.
Киритилди: 19:05, 26.10.2012. Ўқилди: 4621 марта. Фикрлар сони: 5 та.
19 октябр куни ўтказиладиган «Металлург» - «Шўртан» учрашувини «Шўртан» футболчиси Ботир Қодирқулов ўтказиб юборади. Бу ҳақда клуб расмий сайти хабар тарқатмоқда.
Киритилди: 14:22, 11.10.2012. Ўқилди: 4573 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистон Олий Лигасининг 22-туридан ўрин олган «Локомотив» ҳамда «Бунёдкор» клублари ўртасидаги баҳсда юзага келган ҳолат учун ПФЛ тартиб-интизом қўмитаси томонидан иккала клуб ҳам жаримага тортилди.
Киритилди: 12:04, 10.10.2012. Ўқилди: 6277 марта. Фикрлар сони: 17 та.
Ўзбекистон Олий Лигасининг 22-турида сариқ карточкалари сони 4 тага етгани учун 6 нафар футболчи ўз жамоалари сафида майдонга туша олмайдилар. Бу ҳақда ПФЛ матбуот хизмати хабар тарқатмоқда.
Киритилди: 12:45, 04.10.2012. Ўқилди: 4858 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Олий лиганинг 19-туридан ўрин олган "Нефтчи" - "Қизилқум" учрашувининг 74-дақиқасида иккинчи сариқ карточкасини олиб майдондан четлатилган Азамат Бобожонов, "Насаф"га қарши кечган мухум учрашувни ўтказиб юборган эди.
Киритилди: 14:36, 29.09.2012. Ўқилди: 5249 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Олий Лиганинг 21-турида сариқ карточкалари сони тўрттага етгани муносабати билан тўрт футболчи ўз жамоалари сафида майдонга туша олишмайди. Бу ҳақда ПФЛ расмий сайти хабар тарқатмоқда.
Киритилди: 13:35, 26.09.2012. Ўқилди: 4696 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Тартиб-интизом қўмитасининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди. Унда қуйидаги қарорлар қабул қилинди.
Киритилди: 17:26, 22.09.2012. Ўқилди: 5172 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Олий Лига 20-турида, сариқ карточклари сони тўрттага етгани муносабати билан, уч жамоадан бир нафардан футболчилар майдонга туша олмайди.
Киритилди: 18:22, 19.09.2012. Ўқилди: 4630 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Эрта ва индин кунлари Олий лиганинг 19-тур учрашувлари бўлиб ўтади. Ушбу турда 6 нафар футболчи сариқ карточкалари сони 4тага етгани туфайли жамоаси таркибида майдонга туша олмайди.
Киритилди: 16:17, 12.09.2012. Ўқилди: 5080 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Олий Лига 18-турида учта жамоанинг тўрт нафар футболчиси, дисквалификация сабаб, майдонга туша олмайди.
Киритилди: 12:41, 31.08.2012. Ўқилди: 4748 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Киритилди: 16:31, 30.08.2012. Ўқилди: 5037 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Олий Лига 13-тур ўйинларида Олий Лиганинг уч клуби жами олти нафар футболчининг хизматидан фойдалана олмайди.
Киритилди: 15:33, 29.06.2012. Ўқилди: 5441 марта. Фикрлар сони: 1 та.