Айни дамда жамоамиз иккинчи даврага тайёргарликни давом эттирмоқда.
Қиргулида йиғин ўтказаётган “Нефтчи” жамоаси 11 июль кунги машғулотларда икки таркибга бўлинган ҳолда назорат баҳси ўтказди.
Ўзбекистон чемпионати бу йил ҳар қачонгидан яхшироқ, сифатлироқ ва шиддатлироқ ўтмоқда. Йўқ десангиз, истаганча далил келтириш мумкин. Тўғри, биз – мустақилликнинг илк йилларида футбол томоша қилмаган авлод катта ёшли мухлислар сингари «Пахтакор», «Нефтчи», «Сўғдиёна» ва «Темирйўлчи» ўртасида кечган шиддатли баҳсларга гувоҳ бўлмаганмиз. Аммо ўшанда ҳам аутсайдерлар чемпионликка даъвогарлардан бу қадар кўп очко олмаган бўлсалар керак.
Олий лига жамоалари иккинчи даврага тайёргарликни давом эттирмоқда.
Тошкентнинг «Обод» футбол клуби фаолиятини тугатган.
1-даврани кўтаринки кайфиятда ўтказган жамоамиз аъзолари, қисқа муддатли таътилдан қайтдилар.
Шу кунларда Республикамизда фаолият олиб бораётган кўпгина ОАВда футбол бўйича Ўзбекистон Чемпионати Олий лигасида иштирок этаётган “Шўртан” ПФК хусусида бир қатор турли фикр ва мулоҳазалар битилган мақолалар чоп этилмоқда.
Очиғи, терма жамоамизнинг келажаги ҳақида ўйлар эканман, беихтиёр унинг илдизига назар ташладим.
Фарғонанинг “Нефтчи” клуби 7 июль санасидан ўз қароргоҳида машғулотларга киришди.
Бугун ўтказиладиган «Бунёдкор» - «Насаф» учрашуви билан олий лиганинг биринчи даврасига расман якун ясалади.
Ўзбекистон чемпионати Олий лигасида мавсум ярмига етиб келди.
Ўзбекистон Профессионал футбол лигаси Тартиб-интизом қўмитасининг йиғилиши бўлиб ўтди ва унда қуйидаги қарорлар қабул қилинди.
Футбол бўйича XXVI Ўзбекистон чемпионатининг биринчи давра учрашувлари ўз ниҳоясига етди.
Мамлакат XXVI миллий чемпионатининг биринчи давра баҳслари 3-турнинг қолдирилган ўйинлари ўтказилгач, узил-кесил якунига етди.