Transfer olamidagi yangiliklar
Ushbu ruknimizdagi eng so‘nggi yangiliklar bilan tanishtirishda davom etamiz.
“Nyukasl” qishda transfer amalga oshiradi
Angliyaning “Nyukasl” klubi qishki transfer oynasi yopilguniga qadar o‘z safini yangi futbolchilar bilan to‘ldrib oladi”- deb xabar bermoqda “The Sun” nashri.
Klub murabbiyi Stiv Bryusning ma’lum qilishicha, jamoa rahbari Maykl Eshli qishki transferlar uchun klubga 50 million yevro ajratishga qaror qilgan.
Hozircha, jamoa nishonida turgan futbolchilarning nomi ma’lum qilingani yo‘q.
Chong Italiya grandalari e’tiborida
“Manchester Yunayted” klubining yosh va iqtidorli futbolchisi Taxit Chong uchun kurashga Italiyaning bir yo‘la ikki grand klubi qo‘shildi. Bu haqida “Tuttosport” nashri ma’lum qilmoqda.
Ayni damda, vingerning hizmatlari bilan “Napoli” jamoasi jiddiy qiziqib qolgan. Gollandiyalik futbolchining o‘zi ham ko‘proq o‘yin amaliyotiga ega bo‘lish uchun boshqa jamoaga o‘tishga qarshi emas.
Futbolchi va klub o‘rtasida tuzilgan shartnoma yozda o‘z yakuniga yetgani bois, uning xaridorlari tobora ortib bormoqda.
“Napoli”ning Chong uchun kurashga kirishganiga qaramay, asosiy nomzod “Yuventus” bo‘lib turibdi. Turinliklar futbolchining agenti bilan muzokaralarni boshlab yuborishga ham ulgurishgan.
“Real Madird” himoyachi izlamoqda
Madridning “Real” jamoasi Serhio Ramosning o‘rnini bosishga qodir himoyachi izlashda davom etayotganidan xabaringiz bor.
“Mundo Deportivo”ning ma’lum qilishicha, klub Ramosning o‘rnini bosa olishga qodir futbolchi obrazida “Sevilya” himoyachisi Diyego Karlosni ko‘rmoqda.
26 yoshli braziliyalik himoyachiga shuningdek “Liverpul” klubi ham ko‘z tikib turibdi. «Enfild» egalari uni Virjil Van Deyk bilan tandem hosil qilishni ko‘zlashmoqda.
“Sevilya” o‘z himoyachisini 75 million yevrodan kamiga qo‘yib yubormoqchi emas. Agarda, klub himoyachi uchun narxni kamaytirmasa, “Liverpul” uning transferidan voz kechishi mumin.
“Barselona” kelajakni o‘ylashda davom etmoqda
Kataloniyaning “Barselona” jamoasi Argentinalik himoyachini o‘z safiga qo‘shib olishi mumkin.
Bu haqida «Boka Xuniors» rasmiy sayti ma’lomot bermoqda. 18 yoshli Santyago Ramos yozdayoq “Barselona” bilan 5 yillik shartnoma tuzishi kutilmoqda. Todibo «Shalke 04»ga ketgach, markaziy himoyachiga bo‘lgan ehtiyoj yanada oshdi.
Yosh himoyachi “Boka”ning asosiy tarkibida debyut qilmagan bo‘lsada, kataloniyaliklar uning kelajagiga to‘liq ishonishmoqda. “Sport.es” bergan ma’lumotlarga qaraganda, “Barsa” himoyachi uchun 500 ming yevro to‘laydi.
Gameyro ortga qaytishga yaqin
Ispaniyaning “Valensiya” jamoasi sharafini bir necha yillardan beri himoya qilib kelayotgan Kevin Gameyro  qishki transfer oynasi chog‘ida o‘z klubini o‘zgaritishi mumkin.
Ayni damda 32 yoshli hujumchining hizmatlari bilan Fransiyaning “Lion” klubi qiziqib qolgan. Jamoa bosh murabbiyi Rudi Garsiyaning shaxsan o‘zi Gameyroni tarkibda ko‘rishni istamoqda.
Eslatib o‘tamiz, Kevin davom etayotgan mavsum davomida “La  Liga”ning 12 ta o‘yinida ishtirok etdi va o‘z hisobiga 4 ta gol yozib qo‘ydi.
Kiritildi: 18:28, 18.01.2020.
O'qildi: 8521 marta.