UYEFA Rossiyaning xalqaro maydonga qaytishini tobora ko‘proq muhokama qilmoqda.
The Independent yozishicha, parda ortida Rossiya jamoalariga xalqaro turnirlarda ishtirok etishiga ruxsat berish haqida gap ketmoqda. Ma’lumotlarga ko‘ra, "ertagayoq Rossiyani qaytaradigan" yuqori martabali futbol arboblari bor. Ba’zi odamlar mamlakat "birinchi navbatda hech qachon olib tashlanmasligi kerak edi" deb hisoblashadi. UYEFA ichida ichki bosim kuchaymoqda.
"Hozirda Rossiyani futbolga qaytarish choralari ko‘rilmoqda", - deydi yuqori martabali manba.
Shu bilan birga, kelasi hafta Belgradda bo‘lib o‘tadigan UYEFA Kongressi kun tartibi "noodatiy darajada xotirjam ko‘rinadi".
Ukrainada o‘t ochishni to‘xtatishga qadar olib tashlash bilan bog‘liq vaziyat o‘zgarmasligi da’vo qilingan. Biroq, yuqori martabali amaldorlar allaqachon Rossiya jamoalarini qaytarish bo‘yicha yo‘l xaritasini ishlab chiqishmoqda.
XOQ va IIHF birinchi navbatda Rossiyani qabul qilish masalasi bilan shug‘ullanishi kutilmoqda. Bu futbol olamidagi shunga o‘xshash qarorlar uchun asos bo‘lib xizmat qiladi.