Qozog‘istonning O‘skemen shahrida «Torpedo» va «Humo» xokkey klublari o‘rtasidagi yarim final seriyasining beshinchi bahsi bo‘lib o‘tdi.
Mehmon jamoa uchrashuvni faol boshlagan bo‘lsa-da, «Torpedo» futbolchilari birinchi bo‘limda ustunlikka erishishdi. Yevgeniy Sulimov va Nikita Kolobovning aniq zarbalari mezbonlarga hisobda oldinga chiqish imkonini berdi. Shu tariqa, ular tanaffusga yetakchi sifatida yo‘l olishdi.
Ikkinchi bo‘lim boshida Andrey Lagunov O‘skemen jamoasining ustunligini yanada mustahkamladi. «Humo» ushbu bo‘limning o‘zi bir qator vaziyatlar yaratgan bo‘lsa-da, shaybani raqib darvozasiga kiritishning imkoni bo‘lmadi.
Faqatgina uchinchi bo‘limga tugashiga 7 daqiqa qolganda toshkentliklar bitta javob golini kiritishdi. Vyacheslav Litovchenko raqib darvozani ishg‘ol qildi. Keyinroq Vadim Kravchenko mehmonlar uchun ko‘pchilikda o‘ynash imkonini yaratdi. Biroq o‘zbekistonliklar hisobni tenglashtirishga erisha olmadi va seriyadagi kurash kamida yana bir uchrashuvga cho‘zildi.
Oltinchi o‘yin 30 mart, yakshanba kuni "Humo arena"da 17:00da boshlanadi. Jamoamiz bu o‘yinda g‘alaba qozonsa, final yo‘llanmasini qo‘lga kiritadi. Aks holda yettinchi o‘yin "Torpedo" maydonida o‘tkaziladi.
Xokkey bo‘yicha Qozog‘iston chempionati, pley-off, yarim final, 5-o‘yin
«Torpedo» - «Humo» 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
1:0 - 10:45 - Sulimov (Klyauzov)
2:0 - 13:25 - Kolobov (Tyutyunkov, Klyauzov)
3:0 - 20:30 - Lagunov (Yakovlev, Aleksandrov)
3:1 - 53:24 - Litovchenko (Kravchenko, Shevchenko)
Seriya hisobi: «Torpedo» - «Humo» 2-3 (5:3, 2:4, 2:3, 1:4, 3:1)