Хабар берганимиздек, пойтахтимиздаги ЖАР спорт комплекси самбо бўйича ёшлар ўртасидаги мамлакат чемпионатига мезбонлик қилди.
Киритилди: 13:58, 15.03.2019. Ўқилди: 2787 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бугун ўзбек спорти мухлислари орзуқиб кутган кун етиб келди. Гап шундаки, яна бироздан сўнг пойтахтимиздаги “Афросиёб” ва “Бешёғоч” кўчалари туташган жойда “Ҳумо арена” муз саройининг очилиш маросими бўлиб ўтади. Бугун ушбу тарихий воқелик аввалидан расмий матбуот-анжумани бўлиб ўтди.
Киритилди: 13:08, 15.03.2019. Ўқилди: 2093 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Киритилди: 11:21, 15.03.2019. Ўқилди: 2679 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Икки тоифа вазнда UFC'нинг собиқ чемпиони ирландиялик Конор Макгрегор Майами-Бичдаги тунги клубда мухлиснинг телефонини синдиргани учун полиция томонидан ҳибсга олинди.
Киритилди: 10:18, 14.03.2019. Ўқилди: 10925 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Олдинроқ ҳижоб кийган биринчи фигурали учувчи БАА вакиласи Заҳра Лари ҳақида маълумот бергандик. У Красноярскда бўлиб ўтаётган Бутунжаҳон қишки спорт универсиадасининг энг машҳур спортчи қизларидан бирига айланди.
Киритилди: 15:54, 08.03.2019. Ўқилди: 11804 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Ҳижоб кийган биринчи фигурали учувчи БААлик Заҳа Лари мусобақаларда иштирок этиши учун Фигурали учиш халқаро федерацияси мусобақа қоидаларини ўзгартиришга рози бўлди, деб ёзади RT.
Киритилди: 15:37, 05.03.2019. Ўқилди: 13103 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Австриянинг Зальцбург шаҳрида 1-3 март кунлари каратэ (WKF) бўйича "Каратэ-1 А серия" туркумига кирувчи халқаро турнир ўтказилади.
Киритилди: 02:36, 26.02.2019. Ўқилди: 1612 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Футзал ҳам эътиборли лаҳзалари билан футболдан қолишмайди. Ўзгача финтлар, эҳтиросли онлар, тўқнашувлар...
Киритилди: 09:59, 17.02.2019. Ўқилди: 6132 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Қўқон шаҳрида камондан отиш бўйича Республика биринчилигига старт берилди. Катталар ва ёшлар ўртасида ташкил этилаётган мамлакат қишки чемпионатида юртимизнинг турли ҳудудларидан 75 нафар спортчи иштирок этмоқда.
Киритилди: 16:32, 16.02.2019. Ўқилди: 1640 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Тошкент шаҳрида ўқ отиш спорти бўйича Халқаро ҳакамлик курслари бошланди.
Киритилди: 09:12, 15.02.2019. Ўқилди: 3318 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Хабар бериб ўтганимиздек, бугун Миллий олимпия қўмитасида Ўзбекистон хоккей федерациясининг навбатдан ташқари ҳисобот сайлов Конференцияси бўлиб ўтди.
Киритилди: 11:07, 14.02.2019. Ўқилди: 1858 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бугун, 11 февраль куни Миллий олимпия қўмитасида Ўзбекистон йилқичилик ва от спорти федерациясининг навбатдан ташқари ҳисобот-сайлов Конференцияси бўлиб ўтди.
Киритилди: 16:58, 11.02.2019. Ўқилди: 3324 марта. Фикрлар сони: 1 та.
угун Қарши шаҳрида волейбол бўйича 2003-2004 йилларда туғилган ўғил болалар ва қизлар ўртасида Ўзбекистон чемпионати бошланди.
Киритилди: 14:10, 11.02.2019. Ўқилди: 2061 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Таэквондо бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари «President’s Cup European region» ҳамда «Turkish Open 2019» мусобақасида иштирок этиш учун Туркиянинг Анталия шаҳрига йўл олишди.
Киритилди: 10:35, 10.02.2019. Ўқилди: 2204 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Киритилди: 13:05, 09.02.2019. Ўқилди: 3728 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Киритилди: 11:10, 07.02.2019. Ўқилди: 2730 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Байдарка ва каноэда эшкак эшиш бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари Токио Олимпиадасига қизғин тайёргарлик олиб боришмоқда.
Киритилди: 23:54, 04.02.2019. Ўқилди: 1647 марта. Фикрлар сони: 1 та.
7-9 февраль кунлари Бирлашган Араб Амирликларининг Дубай шаҳрида пауэрлифтинг бўйича Жахон Кубоги бўлиб ўтади.
Киритилди: 22:51, 02.02.2019. Ўқилди: 798 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Япониядаги хизмат сафарини давом эттираётган Ўзбекистон МОҚ делегацияси бугун Япония Олимпия қўмитаси вице-президенти Ясуо Сайто билан учрашдилар.
Киритилди: 19:32, 01.02.2019. Ўқилди: 2243 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Аввалроқ, пойтахтимизда қиличбозлик бўйича Ўзбекистон чемпионати бошланганлиги ҳақида хабар қилгандик.
Киритилди: 14:37, 29.01.2019. Ўқилди: 2265 марта. Фикрлар сони: 1 та.