Умид Хонимқулов жорий мавсум «Олмалиқ»нинг асосий дарвозабонларидан бири бўлди. Айнан унинг ишончли ўйини эвазига Шквирин шогирдлари бир қатор ўйинларда керакли очколарга эга бўлдилар.
Самарқанд вилоят иккинчи лига чемпионатининг 12-турида шаҳримизнинг “Интернат” жамоаси Пастдарғом туманининг “Турон”нини қабул қилди.
Ўзбекистон Биринчилиги иккинчи босқич ўйинларининг тўлиқ тақвими тасдиқланди.
Кеча Самарқанд вилоят иккинчи лига чемпионатининг 12-туридан ўрин олган “Жомбой” ва “ППХ” жамоалари баҳси бўлиб ўтди.
Аёллар футболининг жорий XXI чемпионати старт олди. 12-тур доирасида ҳозирча иккита учрашув бўлиб ўтди. “Севинч” жамоасининг кўп ўйинчилари турли терма жамоаларга таклиф этилгани учун иккинчи давра учрашувларига 26 сентябрь куни киришади.
Самарқандда ўтказилаётган вилоят ёллар чемпионатининг гуруҳ босқичи ўйинлари якунланди. Самарқанд вилоятнинг 3та минтақасида учтадан жамоа кураш олиб боришди. Ўтказилган ўйинлар натижаларига кўра кейинги босқич йўлланмасини қуйидаги жамоалар қўлга киритди.
"Пахтакор" ва "Қўқон-1912" жамоалари олий лигада жами 19 бора тўқнаш келишган. Натижалар шерларнинг устунлигини кўрсатмоқда.
“Қўқон-1912” жамоаси учун иккинчи давра омадли бошланди.
Кеча "Машъал" Олий лиганинг 16-туридан ўрин олган "Навбаҳор"га қарши (2:2) учрашувни ўтказди.
Ўзбекистон биринчилигида иштирок этаётган Муборакнинг "Машъал-2" клуби турнирнинг иккинчи босқичига тайёргарликни давом эттиради
«Қўқон-1912» жамоасининг россиялик ҳимоячиси Игорь Голбан қисқа фурсат ичида ўзининг ишончи ўйинлар орқали мухлислар меҳрини қозона олди. Яқинда 25 ёшини қарши олган ҳимоячи клуб матбуот хизматига интервью берди.
Бу тадбирга футбол муҳлислари ва спорт журналистларини таклиф этамиз.