Чемпионатда юзага келган танаффусдан унумли фойдаланиш мақсадида “қалдирғочлар” бугун “Олмалиқ” жамоаси билан куч синашади.
Киритилди: 13:31, 04.09.2013. Ўқилди: 3515 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Аввал хабар қилиб ўтганимиздек, иккинчи босқич баҳслари бошланганда Краевнинг соғлиғида кутилмаганда муаммолар пайдо бўла бошлади. Тиббий текширувлар натижасида футболчи бошини (миясини) операция қилдириши кераклиги ойдинлашди.
Киритилди: 11:51, 04.09.2013. Ўқилди: 6936 марта. Фикрлар сони: 33 та.
“Андижон” жамоаси мазкур турда “Ресгистон” устидан йирик ҳисобда ғалаба қозониб (4:0), навбатдаги уч очкони қўлга киритди. Учрашув якунланганидан кейин андижонликлар бош мураббийи Азамат Абдураимов билан суҳбатлашдик.
Киритилди: 11:43, 04.09.2013. Ўқилди: 3619 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Япония ёшлар (U19) терма жамоаси ўқув машғулот йиғинлари ва Ўзбекистон (U19) билан ўртоқлик учрашувини ўтказиш учун Тошкентга етиб келди. Япония (U19) терма жамоаси ҳозиргина "Жар" стадионига келди.
Киритилди: 10:54, 04.09.2013. Ўқилди: 4039 марта. Фикрлар сони: 8 та.
Киритилди: 10:39, 04.09.2013. Ўқилди: 3029 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Киритилди: 09:00, 04.09.2013. Ўқилди: 6237 марта. Фикрлар сони: 11 та.
Ўзбекистон Биринчилигида иккинчи босқич 5-тур учрашувлари бўлиб ўтди.
Киритилди: 00:25, 04.09.2013. Ўқилди: 5067 марта. Фикрлар сони: 23 та.
Александр Хомяков 2009 йилнинг май ойидан бери “Машъал”да ишлаб келяпти. Россиялик мураббий аввалига “Машъал”нинг биринчи лигадаги фарм-клуби “Машъал-Академия”да фаолият олиб борди, кейин эса асосий таркиб билан ишлай бошлади.
Киритилди: 20:01, 03.09.2013. Ўқилди: 4003 марта. Фикрлар сони: 12 та.
25 август куни Намангандаги учрашувдан сўнг таътилга чиққан Самарқанднинг "Динамо" жамоаси 1 сентябрь кунидан буён Самарқандда машғулотларни олиб бормоқда.
Киритилди: 17:05, 03.09.2013. Ўқилди: 3917 марта. Фикрлар сони: 11 та.
Киритилди: 16:25, 03.09.2013. Ўқилди: 4839 марта. Фикрлар сони: 14 та.
Бугун Биринчи лига иккинчи босқичининг 5-тур ўйинлари бўлиб ўтади. Учрашувлар қуйидаги вақтларда бошланади.
Киритилди: 16:21, 03.09.2013. Ўқилди: 3336 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Давралар оралиғида «Локомотив» клуби ўз сафига бир қатор моҳир футболчиларни қўшиб олди. Шундай футболчилардан бири 2010 йилдан бери юртимизда фаолият кўрсатиб келаётган россиялик легионер Евгений Гоголдир.
Киритилди: 15:36, 03.09.2013. Ўқилди: 3678 марта. Фикрлар сони: 11 та.
«Сўғдиёна» кеча ўз қароргоҳида йиғилди. Кечадан машғулотларга маҳаллий футболчилар чақирилган. Футболчилар кечадан тикланиш машғулотларини бошлашди.
Киритилди: 13:16, 03.09.2013. Ўқилди: 3695 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Ўтган 22 йил давомида юртимизда футбол соҳасига, хусусан, болалар футболига жуда катта эътибор қаратилди.
Киритилди: 12:50, 03.09.2013. Ўқилди: 3919 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўшанда Европа футболи жозибасини энди-энди ҳис этаётган пайтларим эди. Кўҳна қитъада бир-биридан қизиқарли клублар ўртасида 3 та мусобақа борлиги, замонавий футболнинг оҳанрабоси мени ўзига жалб этиб борарди.
Киритилди: 11:26, 03.09.2013. Ўқилди: 5385 марта. Фикрлар сони: 34 та.
Дилшод Нуралиев бош мураббийлигидаги Ўзбекистон U-17 ўсмирлар терма жамоаси 4 сентябрь куни навбатдаги ўқув-машғулот йиғинини ўтказиш учун Австрияга учиб кетади.
Киритилди: 10:28, 03.09.2013. Ўқилди: 4887 марта. Фикрлар сони: 13 та.
Киритилди: 09:06, 03.09.2013. Ўқилди: 3408 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Бурҳон Усмонов 2011 йилдан буён “Бунёдкор” футбол академияси тарбияланувчиси ҳисобланади. Мураббийларнинг ундан ишончлари катта.
Киритилди: 08:56, 03.09.2013. Ўқилди: 3384 марта. Фикрлар сони: 4 та.
“Нефтчи” жамоаси Тошкентдаги “Гиофизика” қароргоҳида йиғин ўтказаётгани ҳақида хабар бергандик. “Олмалиқ”қа қарши ўйинга жиддий ҳозирлик кўраётган Амет Мемет шогирдлари 5 сентябрь куни ўртоқлик учрашувини ўтказишади.
Киритилди: 07:49, 03.09.2013. Ўқилди: 3699 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Олий лигага қайтишни мақсад қилган "Андижон" жамоасининг айни пайтда биринчи лигада муваффақиятли иштирок этишида жамоа сафидаги барча футболчилар катта ҳиссасини қўшмоқда.
Киритилди: 19:14, 02.09.2013. Ўқилди: 4520 марта. Фикрлар сони: 8 та.
ЎзПФЛ матбуот хизмати Ўзбекистон чемпионатининг август ойидаги энг яхши футболчиси ва мураббийини аниқлаш учун овозларни қабул қилиш жараёни бошланганини маълум қилади.
Киритилди: 17:39, 02.09.2013. Ўқилди: 4067 марта. Фикрлар сони: 17 та.
Ўзбекистон Биринчилиги иккинчи босқич 6-тур учрашувлари 6 сентябрь куни бўлиб ўтади. «Андижон» ва «Зарафшон-ПФК» иштирокидаги турнинг марказий ўйинини Азиз Асимов бошчилигидаги ҳакамлар бригадаси бошқариб боради.
Киритилди: 17:10, 02.09.2013. Ўқилди: 3137 марта. Фикрлар сони: 3 та.