Навоийнинг "Қизилқум" клуби қишдаги навбатдаги трансферини амалга оширди.
"Насаф" жамоаси Акрам Комиловнинг трансферини эълон қилди.
Жиззахнинг "Сўғдиёна" жамоаси қишки трансфер ойнасидан фойдаланган ҳолда ўз таркибини янги футболчилар билан кучайтирмоқда.
Қаршининг "Насаф" клуби жамоа таркибига Бобир Абдихолиқовни ортга қайтарганини эълон қилди.
Россиянинг "Нижний Новгород" клуби қанот вингери Русланбек Жияновни "Навбаҳор"га тўлиқ сотганини маълум қилди.
Жорий қишда хорижда ҳаракат қилаётган бир қатор ўзбек футболчилари яна Суперлига клублари билан шартнома имзолашди.
Таркибни кучайтириш ишлари давом этаётган маҳалда "Андижон"га яна бир янги футболчи қўшилди: Пўлатхўжа Холдорхонов энди "бургутлар" футболчиси.
Муҳаммадали Усмонов "Навбаҳор" футболчисига айлангани ҳақида наманганликлар матбуот хизмати хабар берди.
Тошкентнинг "Пахтакор" клуби ҳужумчиси Игорь Сергеев фаолиятини Эрон чемпионатида давом эттирадиган бўлди.
Янги мавсум олдидан юқори мақсадларни олдига вазифа сифатида қўйган "Қўқон-1912" жамоаси яна бир маҳоратли футболчи билан шартнома имзолаганини эълон қилди.
"Андижон" таркибни кучайтириш учун олиб бораётган селекция доирасида бу сафар яна бир тажрибали футболчи - Ислом Тўхтахўжаев билан келишувга эришди.
2026 йилги мавсум олдидан селекция ишларини давом эттираётган «Динамо» жамоаси навбатдаги футболчи билан шартнома имзолаганини маълум қилди.
Фарғонанинг "Нефтчи" клуби янги трансферларни эълон қилишда давом этмоқда.
Фарғонанинг "Нефтчи" клуби янги мавсум олдидан трансфер кампаниясини бошлади.
“Шўртан” жамоаси трансфер ойнаси доирасида таркибини янги футболчилар билан кучайтиришни бошлади.
Андижон футбол мактаби тарбияланувчиси, якунига етган мавсумда Ғузорнинг «Шўртан» жамоасида тўп тепган маҳоратли ярим ҳимоячи Муҳаммадазиз Иброҳимов эндиликда «Қизилқум» шарафини ҳимоя қилади.
“Андижон”нинг қишки селекция ишлари жараёнидаги яна бир янги хариди эълон қилинди.
Навоийлик футбол ишқибозларига яхши таниш бўлган ёш иқтидорли дарвозабон Ҳумоюншоҳ Сайётов 2026 йилги мавсумда “Қизилқум” шарафини ҳимоя қилади.
Янги мавсум олдидан ўз олдига юксак мақсадлар ва юқори натижаларни кўзлаган “Сўғдиёна” футбол клуби таркибини кучайтиришда давом этмоқда.
Янги йилда янги мақсадларни кўзлаётган «Динамо» жамоаси таркибини кучайтиришда давом этмоқда.