Хабарингиз бор, апрель ойи ўрталарида Ўзбекистон кубогининг жорий мавсуми 1|16 финали баҳслари ўтказилиб, унда кейинги босқич масаласини ҳал қилган 12та жамоа номи маълум бўлди.
Бугун Тошкент давлат иқтисодиёт университетида мини-футбол бўйича «Талабалар кубоги-2018» мусобақасининг ҳал қилувчи ўйини бўлиб ўтди.
1-6 май кунлари Қозоғистоннинг Актобе вилоятида "Ҳоким Кубоги" халқаро турнири бўлиб ўтади.
«Навбаҳор»–«Нефтчи» учрашувининг видеошарҳини томоша қилинг.
«Металлург» – «Бухоро» учрашувининг видеошарҳини томоша қилинг.
Индонезиядаги халқаро мусобақада иштирок этаётган Ўзбекистон олимпия терма жамоаси кеча мусобақа доирасидаги иккинчи учрашувни Баҳрайн терма жамоасига қарши ўтказди.
Суперлиганинг 9-турида «Сўғдиёна» сафарда «Насаф» жамоасига қарши баҳс олиб борди ва 1:2 ҳисобида иродали ғалабага эришди.
Кеча «Насаф» ўз майдонида "Сўғдиёна" жамоаси билан куч синашди. Учрашувда "Насаф" мағлуб бўлди.
«Динамо» - «Хоразм» учрашувидан кейин Самарқанд клуби янги бош мураббийи Даврон Файзиев дебюти ва ўйин борасидаги фикрларини билдирди.
Матбуот анжуманининг навбатдаги қисмида мезбонлар яримҳимоячиси Жасур Ҳасанов иштирок этиб, фикрларини билдириб ўтди.
“Қизилқум” – АГМК учрашувидан (3:0) кейинги матбуот анжуманнинг иккинчи қисмида жамоамиз бош мураббийи Ҳамиджон АКТАМОВ қатнашди.
Матбуот анжуманининг навбатдаги қисмида мезбонлар устози Рўзиқул Бердиев иштирок этди.
“Қизилқум” – АГМК учрашувидан (3:0) кейинги матбуот анжуманида дастлаб меҳмонлар устози Виктор КУМИКОВ ва жамоа футболчиси Жавлон ГУСЕЙНОВ иштирок этди.
FUTBOL TV телеканалининг 1 май кунги дастурлар тартиби билан танишинг.
“Насаф” – “Сўғдиёна” (1:2) учрашуви якунига етгач, ўйин якунларига бағишланган матбуот анжумани бўлиб ўтди.
Туркия Президенти Ражаб Таййип Эрдоған расмий ташриф билан Ўзбекистонда бўлиб турибди.
«Динамо» - «Хоразм» (1:1) учрашувидан кейин урганчликлар бош мураббийи Александр Ежов ўйин борасида тўхталди.
Суперлига 9-тур ўйинлари ўз ниҳоясига етди. Бугун яна 3та ўйин бўлиб ўтди. “Бунёдкор” сафарда “Қўқон-1912” клубига кичик ҳисобда мағлуб бўлди, “Қизилқум” ўз майдонида АГМК жамоасини йирик ҳисобда таслим этди.