Олий лига 6-тур доирасидан ўрин олган «Динамо» - «Пахтакор» (1:2) учрашувидан кейин юз берган нохуш ҳолат сабабли, Самарқанднинг «Динамо» клуби ва стадиони ПФЛ томонидан интизомий жазо ва жаримага тортилди.
Киритилди: 11:30, 08.05.2014. Ўқилди: 5494 марта. Фикрлар сони: 53 та.
Олий Лига 6-тур дисквалификациялари
Сариқ карточкалари тўпланиб қолгани сабаб, қуйидаги футболчилар Ўзбекистон Чемпионати 6-тур учрашувларини ўтказиб юборади:
Киритилди: 11:00, 25.04.2014. Ўқилди: 3451 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Тартиб-интизом қўмитасининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди. Унда бир неча нафар футболчи ва мураббийларга нисбатан жазо чоралар қўлланилди.
Киритилди: 11:55, 22.04.2014. Ўқилди: 3510 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бахтиёр Ашурматовга нисбатан интизомий чора кўрилди
"Навбаҳор" бош мураббийи Бахтиёр Ашурматовга нисбатан интизомий чора кўрилди. Бу ҳақда ПФЛ расмий сайти хабар бермоқда.
Киритилди: 13:16, 19.03.2014. Ўқилди: 6164 марта. Фикрлар сони: 23 та.
Олий Лига 26-тур дисквалификациялари
Дисквалификация сабаб қуйидаги футболчилар Ўзбекистон чемпионати 26-тур учрашувларини ўтказиб юборишади:
Киритилди: 15:42, 06.11.2013. Ўқилди: 4239 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Олий Лига 24-тур дисквалификациялари
Сариқ карточкалари тўпланиб қолгани муносабати билан, қуйидаги футболчилар Олий Лига 24-тур учрашувларини ўтказиб юборишади:
Киритилди: 14:01, 28.10.2013. Ўқилди: 3515 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Олий Лига 23-тур дисквалификациялари
Дисквалификация (карточкалар тўпланиб қолгани) сабаб қуйидаги футболчилари Олий Лига 23-тур учрашувларини ўтказиб юборишади:
Киритилди: 16:56, 22.10.2013. Ўқилди: 4386 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Олий лига 22-тур дисквалификациялари
Карточкалари тўпланиб қолгани сабаб, қуйидаги футболчилар Олий Лига 22-тур учрашувларини ўтказиб юборишади:
Киритилди: 16:08, 17.10.2013. Ўқилди: 3933 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Мурод Холмуҳаммедов мавсум охиригача дисквалификация қилинди
Киритилди: 23:09, 07.10.2013. Ўқилди: 5314 марта. Фикрлар сони: 10 та.
Мақсуд Каримов «Нефтчи»га қарши ўйинда майдонга тушади
“Насаф” жамоаси ҳимоя қўрғонининг энг ишончли аъзоларидан бири бўлмиш Мақсуд Каримов ўтган икки учрашувда ўз жамоасига ёрдам бера олмади. Сабаби ўзингизга маълум.
Киритилди: 19:31, 03.10.2013. Ўқилди: 3330 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Олий лига, 21-тур дисквалификациялари
Огоҳлантиришлар сони 4тага етгани учун қуйидаги футболчилар Олий Лига ҳамда Ёшлар Биринчилигида 21-тур ўйинларини ўтказиб юборадилар:
Киритилди: 14:32, 02.10.2013. Ўқилди: 4542 марта. Фикрлар сони: 2 та.
«Пахтакор» 20-турда марказий футболчиларсиз ўйнайдими?
Сариқ карточкалари сони 4тага етгани боис қуйидаги футболчилар Олий лиганинг 20-тур учрашувларида майдонга туша олмайдилар:
Киритилди: 14:34, 26.09.2013. Ўқилди: 4470 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Олий лига 19-тур дисквалификациялари
Сариқ карточкалар сони 4тага етгани боис Олий лиганинг 19-тур учрашувларини қуйидаги футболчилар ўтказиб юборишади.
Киритилди: 13:12, 18.09.2013. Ўқилди: 4093 марта. Фикрлар сони: 5 та.
ПФЛ тартиб-интизом қўмитаси қарорлари
Тартиб-интизом қўмитасининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди. Унда Олий Лига, Ёшлар Биринчилиги ва Ўзбекистон Биринчилигига доир қуйидаги қарорлар қабул қилинди.
Киритилди: 08:03, 07.09.2013. Ўқилди: 3442 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Бахтиёр Ашурматов ва Виктор Жалилов жаримага тортилишди
ЎФФ Тартиб-интизом қўмитасининг йиғилиши бўлиб ўтди ва бир қатор қарорлар қабул қилинди.
Киритилди: 16:19, 06.09.2013. Ўқилди: 5321 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Клецков ва Рисқуллаев мавсум охиригача четлатилди
Шартнома шартларини бузгани учун, Самарқанднинг «Динамо» клуби ўйинчиларига нисбатан жазо чоралари қўлланилди.
Киритилди: 17:14, 02.09.2013. Ўқилди: 5460 марта. Фикрлар сони: 5 та.