Бугун янги форматдаги Ўзбекистон Суперлигасининг 2018 йилги мавсумига қуръа ташлаш маросими бўлиб ўтади.
3 февраль куни янги мавсум Суперлига баҳслари учун қуръа ташлаш маросими ўтказилади. Қуръа қуйидаги тартибда бўлиб ўтади.
3 февраль куни Тошкентдаги “Интерконтиненталь” меҳмонхонасида янги мавсум Суперлига баҳслари учун қуръа ташлаш маросими ўтказилади.
Футбол бўйича Ўзбекистон чемпионати — Олий лига мусобақаси янги мавсумдан бошлаб “Ўзбекистон Суперлигаси”, Биринчи лига эса “Ўзбекистон ПРО-лигаси” деб номланиши аввал маълум қилинганди.
Ўзбек футболида шу вақтга қадар муаммолар кўп бўлган. Улар орасида энг долзарбларидан бири трансляция масаласи экани сир эмас.
2018 йилнинг 7-12 февраль кунлари Японияда Ўзбекистон Суперлигасида иштирок этаётган клубларнинг маркетинг бўйича мутахассислари учун семинар ташкил этилади.
Миллий олимпия қўмитаси ва Ўзбекистон футбол федерацияси президенти Умид Аҳмаджонов бугун федерация биносида Япониянинг CBC Group компаниясиниг Халқаро ишлар бўйича президенти Аран Олснер билан учрашув ўтказди, дея хабар беради Xabar.uz.
2018 йилги мавсум регламентида миллий чемпионат учрашувлари тақвим асосида белгиланган саналарда ўтказилиши шартлиги белгилаб қўйилган.
Мавсум якунлари бўйича статистик маълумотларни келтиришда давом этамиз. Хусусан, гол+пас рўйхатида энг яхши кўрсаткичга эга футболчилар натижалари кўпчиликни қизиқтириши табиий.
2018 йилги мавсум регламенти эълон қилинганидан хабарингиз бор. Ушбу регламентда учрашувлар бошланиш вақтлари ҳам белгилаб берилган.
2018 йилги мавсум регламенти эълон қилинганидан хабарингиз бор.
Ўзбекистон Профессионал футбол лигаси 2018 йилги мавсум регламентини тасдиқлагани ҳақида кеча хабар бериб ўтгандик.
Ўзбекистоннинг профессионал футбол клублари ўртасидаги 2018 йил учун футбол бўйича мусобақалар регламенти тасдиқланди.
"Пахтакор"ни яна уч нафар футболчи тарк этганини маълум қиламиз.
Ўзбекистон Футбол Федерацияси анжуманлар залида Суперлигада иштирок этадиган клублар стадионлари директорлари ва раҳбарлари иштирокида мажлис бўлиб ўтди.