Tartib-intizom Qo‘mitasining navbatdagi yig‘ilishi o‘tkazildi.
“Dinamo” – “Xorazm” uchrashuvining 90+11 daqiqasida raqib sha’niga nomaqul so‘zlar ishlatgani uchun maydondan chetlatilgan “Xorazm” jamoasi futbolchisi M. Qurbonov 2 ta uchrashuvga diskvalifikasiya qilindi.
“Surxon” – “Dinamo” uchrashuvining 57 daqiqasida tomoshabinlar sha’niga nomaqul so‘zlar ishlatgani uchun maydondan chetlatilgan “Dinamo” jamoasi futbolchisi S. Izzatov 2 ta uchrashuvga diskvalifikasiya qilindi va unga 500 ming so‘m miqdorida jarima belgilandi.
U-18 Birinchiligi
“Metallurg” – “Buxoro” uchrashuvining 61 daqiqasida “Buxoro” jamoasi murabbiyi sha’niga nomaqul so‘zlar ishlatgani uchun maydondan chetlatilgan “Metallurg” jamoasi futbolchisi A. Mamarizayev 3 ta uchrashuvga diskvalifikasiya qilindi.
“Buxoro” – “Navbahor” uchrashuvining 66 daqiqasida tajovuzkor hatti-harakatlar amalga oshirgani uchun maydondan chetlatilgan “Buxoro” klubi futbolchisi X.  Abdusattorov 2 ta uchrashuvga diskvalifikasiya qilindi.
Ayollar chempionati
“Lokomotiv” – “Navbahor” uchrashuvining 35 daqiqasida tajovuzkor hatti-harakatlar amalga oshirgani uchun maydondan chetlatilgan “Navbahor” klubi futbolchisi M. Xursanova 2 ta uchrashuvga diskvalifikasiya qilindi va unga 500 ming so‘m miqdorida jarima belgilandi.
“Sevinch” – “Buxoro” uchrashuvining 88 daqiqasida tartib-qoida bo‘yicha ish tutishni istamagani hamda o‘yinning bir necha daqiqa to‘xtab qolishiga ongli ravishda ta’sir o‘tkazgani uchun maydondan chetlatilgan “Buxoro” jamoasi murabbiyi O. Rajabov 5 million so‘m miqdorida jarimaga tortildi. “Buxoro” klubiga murabbiy masalasini qaytadan ko‘rib chiqish tavsiya qilindi. Agar shunday holat yana takrorlansa, unga nisbatan yanada jiddiy choralar ko‘rilishi belgilandi.
Kiritildi: 21:19, 12.09.2018.
O'qildi: 2013 marta.