Azamat Abduraimov: «Tarkibda jarohatlangan futbolchilar bor, ammo ertaga hujumkor o‘ynaymiz»
O‘zbekiston Professional futbol ligasi hamda Ispaniya La ligasining hamkorlik qilish bo‘yicha kelishuvga asosan Ispaniya Primerosida ishtirok etayotgan “Eybar” klubining U-15 jamoasi O‘zbekistonga o‘rtoqlik o‘yini o‘tkazish uchun tashrif buyurgani.
Matbuot anjumanida Azamat Abduraimov hamda Antxon Charola Eskuderolar jurnalistlarning savollariga javob berdi.
Azamat Abduraimov: – Yig‘inga chaqirilgan ayrim futbolchilarda jarohat borligi sababli ertaga maydonga tusha olmasliklari mumkin. Shunga qaramay, ertangi o‘yinda biz hujumkor o‘yin namoyish qilamiz.
Markaziy Osiyo futbol assosiasiyasi tomonidan tashkil qilingan CAFA U-15 musobaqasidagi ishtirokdan keyin ertangi o‘yin jamoa futbolchilari uchun katta tajriba bo‘lib xizmat qiladi.
Biz 5 ta yosh toifasidagi O‘zbekiston chempionatini ham kuzatib, terma jamoaga nomzod futbolchilarni tanlab oldik. Masalan, musobaqaning eng yaxshi to‘purari Sardor Tojiboyev safimizga qo‘shilgan. Saralab olingan nomzodlar o‘smirlar terma jamoasiga noyabr oyidagi yig‘inlarda qo‘shilishadi.
Dekabrda ham bizni Malayziyada “SuperMax” xalqaro musobaqasi kutib turibdi. Shu sabab noyabr oyida ham yig‘in tashkil qilib, futbolchilarni sinovdan o‘tkazishda davom etamiz.
Kiritildi: 14:57, 13.10.2018.
O'qildi: 2132 marta.