"Fenerbaxche" klubi bosh murabbiyi Joze Mourinyo "Galatasaroy" hujumchisi Mauro Ikardining tanqidiga javob qaytardi.
Bundan avval, «Fenerbaxche» murabbiyi Portugaliyani qo‘l to‘pi bo‘yicha jahon chempionati yarim finaliga chiqqani bilan tabriklab, «Galatasaroy» futbolchisi Sanchesning qo‘li bilan o‘ynagani aks etgan suratni chiqargan edi. Bunga javoban, Ikardi «yig‘loqi» memi bilan munosabat bildirdi. Bu mem portugaliyalik murabbiyning «The Special One» («Maxsus») laqabiga ishora qilib, shuningdek, «Fenerbaxche» futbolchilarining o‘yindagi qoidabuzarliklarini aks ettirgan kadrlarni o‘z ichiga olgan edi.
«Men ishonch bilan ayta olamanki, men haqiqatan ham "o‘zgacha"man, lekin "The Special One" emas. Bu 25 yillik faoliyatim va 26 ta yutuqlarim tufayli, birorta o‘yin tufayli emas. Mening butun faoliyatimni aniqlab beradigan yagona o‘yin yo‘q. Men 25 yildan beri murabbiylik qilyapman.
Ikardining fikrlari yoki postlariga kelsak, u GOAT (tarixdagi eng buyuk futbolchi – Sports). Men buyuk insonning so‘zlarini izohlashdan bosh tortaman. U juda buyuk, men bu haqda gapirmayman», – dedi Mourinyo «Galatasaroy» hujumchisiga javoban.