"Liverpul" himoyachisi Trent Aleksander-Arnold yozda Madridning "Real" klubiga o‘tishi mumkin. Avvalroq ommaviy axborot vositalarida "Qirollik klubi" futbolchi bilan yozgi transfer oynasida o‘tish borasida kelishib olgani haqida ma’lumot paydo bo‘lgan. Ushbu xabarga "Liverpul" muxlislari o‘z munosabatini bildirishdi.
Angliya klubi muxlislaridan biri ijtimoiy tarmoqlarda video joylashtirib, unda futbolchining 66-raqamli futbolkasini yoqqani aks ettirilgan.
Eslatib o‘tamiz, Trent Aleksander-Arnold "Liverpul" akademiyasi tarbiyalanuvchisi bo‘lib, asosiy tarkibda 2016 yil yozida debyut qilgan.
Angliyalik futbolchining shartnomasi mavsum oxirida tugaydi. Bu esa u 2025 yil yanvaridan boshlab istalgan klub bilan erkin agent sifatida yozgi transfer bo‘yicha muzokaralar olib borish huquqiga ega ekanini anglatadi.