Serxio Aguero "Manchester Siti"ning joriy mavsumdagi muammolari haqida gapirdi.
29 turda 48 ochko jamg‘argan "shaharliklar" Premyer-liga turnir jadvalida 5-o‘rinda bormoqda. Peshqadam "Liverpul"dan 22 ochko farq bor.
"Bu eng yoqimli holat emas, lekin menimcha, bu qachondir sodir bo‘lishi mumkin edi. Menimcha, "Manchester Siti" - dunyodagi eng yaxshi jamoalardan biri. Albatta, katta jamoa uchun yomon mavsum qiyin, ammo "Manchester Siti" haqida gap ketganda, ular ko‘p yillardan beri sovrinlarni qo‘lga kiritayotganini esga olish kerak. Gvardiola nimalar qilganini qarang, u qanchalik tez-tez sovrinlarni qo‘lga kiritdi, menimcha, oldin hech kim bunday qilmagan.
Bu allaqachon yutuq va biz buni qadrlashimiz kerak, chunki odatda biz birinchi, ikkinchi, uchinchi, to‘rtinchi mavsumda hamma narsani yutamiz, keyin esa ishlar unchalik yaxshi ketmaydi – bu yomon emas deb o‘ylayman" - dedi “Manchester Siti”ning sobiq forvardi.