Hakamlarimiz FIFA kunlarida xalqaro o‘yinlarni boshqarishadi
Sentyabr oyidagi FIFA kunlari doirasida 2026-yilgi U-23 Osiyo kubogi saralash bosqichi uchrashuvlarida o‘zbekistonlik referilar faoliyat olib borishadi.
Asker Najafaliyev (bosh hakam) va Ruslan Serazitdinov (yordamchi hakam) Xitoyda o‘tkazilishi kutilayotgan “D” guruhi uchrashuvlariga tayinlov oldi.
Rustam Lutfullin (bosh hakam) va Sanjar Shoyusupov (yordamchi hakam) Indoneziya mezbonlik qiladigan “J” guruhi bahslarini boshqaradi.
Akobirxo‘ja Shukurullayev (bosh hakam) va Islom Azimov (yordamchi hakam) Tojikiston maydonlarida o‘tkaziladigan “K” guruhi o‘yinlarida faoliyat yuritadi.
Ilgiz Tantashev, Ahrol Risqullayev, Firdavs Norsafarov, Andrey Sapenko va Baxtiyorxo‘ja Shavkatov 30-avgust — 8-sentyabr kunlari o‘tkaziladigan “CAFA Nations Cup-2025” turnirida ishtirok etishadi.
Shuningdek, Firdavs Norsafarov 17 – 28-sentyabr kunlari Universitetlar o‘rtasidagi Jahon chempionati (FISU University World Cup Football) uchrashuvlarini boshqarib boradi.
Kiritildi: 23:44, 29.08.2025.
O'qildi: 1369 marta.