Ўзбекистон U-19 термаси БАА ёшлари устидан йирик ҳисобдаги ғалабага эришди
Александр Мочинов бош мураббийлигидаги Ўзбекистон U-19 терма жамоаси Осиё чемпионати саралаш босқичига тайёргарлик кўриш доирасида бугун, 25 октябрь куни БАА ёшлар термасига қарши навбатдаги баҳсни ўтказди.
Тошкентдаги “Бунёдкор” стадионида, назорат ўйини мақомида бўлиб ўтган мазкур беллашувда Ўзбекистон ёшлар термаси 4:1 ҳисобида ғалаба қозонди. Дилшод Саидов, Жаҳонгир Абдусаломов, Шоҳрух Абдураҳмонов ва Жасур Эрмаматовнинг голларига Аҳмад Фавзи битта гол билан жавоб қайтарди.
Эслатиб ўтамиз, 23 октябрь куни ҳар икки жамоа ўртасида ўртоқлик ўйини ўтказилганди ва унда Александр Мочинов шогирдлари 1:0 ҳисобида ғалаба қозонган эди.
Тошкент, “Бунёдкор”
25 октябрь, чоршанба
Ўзбекистон U-19 – БАА U-19 — 4:1 (2:0)
Голлар: Дилшод Саидов (19 – пенальти), Жаҳонгир Абдусаломов (38), Шоҳрух Абдураҳмонов (73), Жасур Эрмаматов (88) – Аҳмад Фавзи (90+2)
Огоҳлантиришлар: Шоҳрух Абдураҳмонов (72), Ислом Кенжабоев (90) – Салим Аҳмад (18), Юсуф Айман (53), Холид ал-Белуши (90)
Ўзбекистон U-19: Жавоҳир Қиличев (Обиджон Толипов, 87), Жасур Эрмаматов, Иброҳим Йўлдошев (Шоҳрух Абдураҳмонов, 66), Дилшод Саидов (Шаҳбоз Умаров, 87), Суҳроб Иззатов (Нодир Куйбаков, 84), Алишер Салимов (Элбек Жуманов, 86), Расул Йўлдошев (Ислом Кенжабоев, 46), Бобуржон Асқаров, Акмал Мозговой (Санжар Зокиров, 57), Жаҳонгир Абдусаломов (Ҳасан Йўлдошев, 76), Аббос Жумақулов (Асадбек Собиржонов, 62).
Захира: Умид Эргашев, Обиджон Толипов, Жасур Раҳимов, Нодир Куйбаков, Абубакир Мўйдинов, Шаҳбоз Умаров, Санжар Зокиров, Ҳасан Йўлдошев, Ислом Кенжабоев, Элбек Жуманов, Шоҳрух Абдураҳмонов, Асадбек Собиржонов.
БАА U-19: Салим Аҳмад, Саиф Абдулраззоқ, Муҳаммад ал-Досари (Аҳмад Фавзи, 85), Рашид Халфан, Фаҳад Марван (Холид ал-Белуши, 64), Султон Саид Мофтаҳ, Муҳаннад Аҳмад (Мажид Султон, 85), Наҳиян Адҳил (Али Салеҳ, 80), Юсуф Айман (Абдулраҳмон Салеҳ, 64), Муҳаммад Сирваши, Фаҳал ал-Ҳаммади (Саиф ал-Суади, 73).
Захира: Суҳаил Абдулла, Умар Саид, Мажид Султон, Саиф ал-Суади, Умар Салим, Холид ал-Белуши, Али Салеҳ, Ҳалфан ал-Ноби, Абдулраҳмон Салеҳ, Аҳмад Фавзи, Эсса Аҳмад.
Манба: www.the-uff.com
Киритилди: 18:10, 25.10.2017.
Ўқилди: 5353 марта.