Минскда бўлиб ўтаётган "U-17 Ривожланиш Кубоги-2025" мусобақаси 3-тури доирасида Ўзбекистон ва Тожикистон терма жамоалари ўртасидаги баҳс якунланда. Ўйин қизиқарли ва муросасиз кечди, натижада Ўзбекистон ёшлар жамоаси 3:1 ҳисобида ғалаба қозонди.
Учрашувнинг 27-дақиқасида Тожикистон терма жамоаси ҳужум уюштириб, Муҳаммад Назриевнинг аниқ зарбаси билан ҳисобни очди — 0:1.
Иккинчи бўлим бошида ўзбекистонлик мураббий таркибда бир қатор ўзгаришларини амалга оширди. Натижада 52-дақиқа Ўзбекистон ҳисобни тенглаштирди! Жамшидбек Рустамов пенальтидан аниқ зарба йўллаб, ҳисобни 1:1 кўринишга келтирди.
Орадан 10 дақиқа ўтиб вакилларимиз яна гол уришди! Муҳаммад Ҳабибуллаев чиройли гол уриб, жамоасини ҳисобда олдинга олиб чиқди — 2:1.
Ўйин тугашига 6 дақиқа қолганида Жамшидбек Рустамов дубл қайд этди! Унинг иккинчи голи Ўзбекистоннинг устунлигини янада мустаҳкамлади — 3:1.
Ўзбекистон терма жамоаси ушбу баҳсда 3:1 ҳисобида ғалаба қозониб, "U-17 Ривожланиш Кубоги-2025" мусобақасидаги иккинчи ғалабасини қўлга киритди.