Лондоннинг "Арсенал" клуби вингери Букайо Сака оёқ сонини операция қилганидан сўнг машғулотларни тўлиқ давом эттиришни бошлади.
Сака 21 декабрь куни "Кристал Пэлас" устидан қозонилган 5:1 ҳисобидаги ғалабадан кейин, Букайонинг мушакларидаги муаммолардан сўнг операция қилинганидан бери майдонга тушмади.
Саканинг "Арсенал"даги кўпчилик жамоадошлари ўз терма жамоалари шарафини ҳимоя қилишган бўлсада, Букайо аста-секин иш юкини ошириб борди ва энди унинг учун барча чекловлар олиб ташланди.
Сака пайшанба куни ижтимоий тармоққа тўлиқ машғулотларга қайтганини эълон қилди, бу "Арсенал" учун Чемпионлар лигаси чорак финалида "Реал"га қарши икки ўйин олдидан яхшироқ вақт бўлиши мумкин эмас эди.
"Реал Мадрид"га қарши биринчи ўйин 8 апрель куни "Эмирейтс"да бўлиб ўтади, аммо бунгача "Арсенал" ҳали ҳам АПЛда "Фулхэм" ва "Эвертон" билан ўйнаши керак.