"Барселона" "Осасуна"нинг RFEFга йўллаган мурожаатидан хавотирда эмас.
Эслатиб ўтамиз, "Осасуна" футболчининг "Барселона" таркибидаги ноқонуний иштироки (0:3) юзасидан Испания Қироллик футбол федерациясига (RFEF) апелляция берган эди. Клуб Иньиго Мартинеснинг ушбу ўйинда иштирок этиши ФИФА регламентининг 1-иловасининг 5-моддасига зид деб ҳисоблайди. Ушбу қоидага кўра, тиббий сабабларга кўра терма жамоага қўшилмаган ёки уни тарк этган футболчи халқаро танаффус тугаганидан кейин беш календарь кун давомида ўз клубида ўйнай олмайди.
"Барселона" бундан хавотирда эмас, деб ёзади Relevo. Клубнинг юридик хизматлари Иньигонинг иштироки масаласида маслаҳатлашган ва "Осасуна"нинг шикоятини асоссиз деб ҳисоблашган.
Қолаверса, "кўк-анорранглилар" президенти Жоан Лапорта Мартинес ва Луис де ла Фуэнте ўртасидаги суҳбатдан хабари бор, бу суҳбат давомида терма жамоа бош мураббийи ҳимоячини жойлаштиришга ва унинг ўрнига бошқа футболчини чақиришга рози бўлган.