Осиё Чемпионлар лигасига ташланган қуръадан кейин "Пахтакор" менежерининг фикрлари билан қизиқдик.
Қаршининг “Насаф” жамоаси ОЧЛнинг “D” гуруҳига тушди. Бу гуруҳда уларга БАА чемпиони “Ал-Аҳли”, Эроннинг “Тракторсозий” ва плей-офф босқичидан чиқадиган жамоа ("Ал-Аҳли" С.Арабистони, "Ал-Қодисия", "Ал-Виҳдат")га қарши баҳсларда иштирок этишади.
Тошкентнинг “Локомотив” клуби қуръа натижасида нисбатан қийин гуруҳга тушиб қолди. Абрамов шогирдлари Эрон чемпиони “Фулад” ва ОЧЛ-2014 финалчиси “Ал-Ҳилол”га қарши “С” гуруҳида баҳсларини олиб боришади.
Ўзбекистон чемпиони “Пахтакор” ОЧЛнинг “В” гуруҳидан ўрин олди. Жамоа дастлабки ўйинни ўз майдонида плей-офф-2 ғолибига қарши ўтказади.
ОЧЛ-2015 қуръа ташлаш маросими бўлиб ўтгач, учрашувлар тақвими ҳавола этилди. Унга кўра, “Бунёдкор” ва “Ал-Жазира” баҳси ғолиби “А” гуруҳини тўлдиради.
Осиё чемпионлар лигасининг 2015 йилга мавсуми учун гуруҳ босқичига қуръа ташланди. Қуръа натижалари билан танишинг:
Қитъамизнинг ҳар иккала нуфузли турнирида иштирок этувчи 80га яқин клуб вакиллари иштирок этаётган семинар Куала-Лумпурдаги муҳташам “Hilton” отелида ташкил этилган.
Бугун Осиё чемпионлар лигасининг гуруҳ босқичига қуръа ташланади. Маросим Тошкент вақти билан соат 13:00да бошланади. Қисқақа қуръа тартиби (механизми) ҳақида тушунтириб ўтамиз.
Эртага 11 декабрь куни Тошкент вақти билан 13:00да 2015 йилги Осиё чемпионлар лигасининг қуръа ташлаш маросими бўлади.
11-12 декабрь кунлари Малайзия пойтахти Куала-Лумпур шаҳрида ОЧЛ ва ОФК кубоги мусобақаларида иштирок этадиган жамоалар вакиллари иштирокидаги семинар бўлиб ўтади.
11-12 декабрь кунлари Малайзия пойтахти Куала Лумпур шаҳрида Осиё чемпионлари лигасида иштирок этувчи клублар вакиллари иштирокида ўқув-семинар ташкил этилади.
ОФК таклифига биноан “Локомотив” вакилларидан тўрт нафари ОФК ўқув-семинарларида иштирок этадиган бўлди.
БАА чемпионатининг 10-турида Абу-Дабининг “Ал-Жазира” клуби жуда қийин ғалабага эришди.
17 февраль куни Тошкентда “Бунёдкор” ва БААнинг “Ал-Жазира” клублари куч синашишади.
17 февраль куни Тошкентда “Бунёдкор” ва “Ал-Жазира” клублари гуруҳ босқичига чиқиш учун куч синашишади.