Шахмат – ажойиб ўйин. У билан боғлиқ ҳангомалар ҳам ғаройиб. “Шахмат” китобида кўҳна спорт турининг илк алифбоси, ўйинни ташкил қилиш билан боғлиқ жиҳатлар қатори машҳур ва машҳур бўлмаган шахматчилар ҳаётидан қизиқарли маълумотлар, жумладан ажиб воқеалар ҳам келтирилган. Таъкидлаш жоизки, бу ҳам шахмат тарғиботининг бир қиррасидир.
Киритилди: 12:12, 22.01.2014. Ўқилди: 7100 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Марказий Осиё мамлакатларидан 49 спортчи Россиянинг Сочи шаҳрида ўтказиладиган қишқи Олимпия ўйинларида иштирок этиш ҳуқуқини қўлга киритди.
Киритилди: 12:00, 22.01.2014. Ўқилди: 3584 марта. Фикрлар сони: 13 та.
Ўзбекистон енгил атлетика федерацияси 17-18 январь кунлари Тошкентда “Болалар енгил атлетикаси” мавзусида илмий-амалий семинар ўтказди.
Киритилди: 10:11, 20.01.2014. Ўқилди: 3525 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистонлик шахматчи Бобур Сатторов етти очко билан Ҳиндистоннинг Нью-Дели шаҳрида ўтказилган «12th Delhi International Grandmasters Chess Tournament «A» Category-2014″ халқаро турнирида 7-совринли ўринни эгаллади.
Киритилди: 09:56, 20.01.2014. Ўқилди: 3164 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Халқаро Кураш Ассоциацияси (IKA) президенти Комил Юсупов соғлиғи ёмонлашгани ва даволаниш зарурати туфайли шу йилнинг январь ойи бошида ўз лавозимидан озод қилишларини сўраб, IKA Ижроия қўмитаси аъзоларига расмий хат жўнатган эди.
Киритилди: 09:51, 20.01.2014. Ўқилди: 5918 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Ҳиндистоннинг Деҳли шаҳрида давом этаётган шахмат бўйича “12th Delhi International Grandmasters Chess Tournament – 2014” халқаро турнири ҳал қилувчи паллага кирди.
Киритилди: 07:08, 16.01.2014. Ўқилди: 3505 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўта оғир вазн тоифасида собиқ жаҳон чемпиони Руслан Чагаев (32-2-1, 20 КО) Умумжаҳон боксчилар ассоциацияси (WBA) янгиланган рейтингида икки поғона юқорилаб, олтинчи ўринни эгаллади.
Киритилди: 13:01, 15.01.2014. Ўқилди: 4645 марта. Фикрлар сони: 17 та.
Киритилди: 07:21, 14.01.2014. Ўқилди: 3787 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Эркин кураш бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Насибулло Қурбонов Россиянинг Красноярск шаҳрида ўтказилган халқаро мусобақада кумуш медални қўлга киритди.
Киритилди: 12:45, 13.01.2014. Ўқилди: 3826 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари – Яҳё Имомов ва Соиб Қурбоновлар Россиянинг Тюмень шаҳрида бўлиб ўтадиган дзюдо бўйича Европа ва Осиё терма жамоалари иштирокидаги жамоавий беллашувларда иштирок этиш учун таклиф олишди.
Киритилди: 12:42, 13.01.2014. Ўқилди: 5027 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Халқаро оғир атлетика федерацияси 2013 йилнинг энг яхши оғир атлетикачиларини аниқлаётганлиги ҳақида маълумот берган эдик.
Киритилди: 12:01, 13.01.2014. Ўқилди: 4673 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Шу йил бошида Ўзбекистон Футбол федерацияси вице-президенти этиб тайинланган Адҳам Аҳмадбоев Ўзбекистон Шарқ яккакураши ва жанг санъатини ривожлантириш маркази раиси лавозимига сайланди. Бу ҳақда 12news.uz ахборот портали хабар бермоқда.
Киритилди: 09:38, 12.01.2014. Ўқилди: 5473 марта. Фикрлар сони: 21 та.
Африка саҳроларида «Дакар» раллиси давом этмоқда. Пойгаларнинг бешинчи босқичида кўнгилсиз воқеа содир бўлди. Бельгиялик мотопойгачи Эрик Планат Челеситио ҳамда Тукуман шаҳарлари оралиғида ўтаётган босқичда ҳалок бўлган.
Киритилди: 12:12, 11.01.2014. Ўқилди: 4212 марта. Фикрлар сони: 1 та.
АҚШ Федерал текширув бюроси FBI Сочидаги қишки олимпиада ўйинларида хавфсизликни таъминлашда Россияга ёрдам беради. Бу ҳақда бюро раҳбари Жеймс Коми хабар қилди.
Киритилди: 16:51, 10.01.2014. Ўқилди: 3802 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари Рашид Қурбонов (юнон-рим кураши, 74 кг) ва Элмурот Тасмурадов (эркин кураш, 60 кг) ларни FILA жаҳоннинг энг кучли курашчилари учлигига киритди.
Киритилди: 10:35, 10.01.2014. Ўқилди: 4287 марта. Фикрлар сони: 1 та.
2014 йилнинг 9-16 январь кунлари Ҳиндистоннинг Деҳли шаҳрида шахмат бўйича "12th Delhi International Grandmasters Chess Tournament 'A' Category" анъанавий халқаро турнири ўтказилади.
Киритилди: 09:35, 10.01.2014. Ўқилди: 3196 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Киритилди: 20:15, 09.01.2014. Ўқилди: 2821 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистон ҳарбий спортчилари 2013 йилги спорт мавсумида жами 961 медални қўлга киритган. Бу ҳақда ЎзА хабар бермоқда.
Киритилди: 17:43, 08.01.2014. Ўқилди: 5095 марта. Фикрлар сони: 1 та.