Ўзбекистон миллий терма жамоаси 2014 йилнинг сентябрь ойида Болгария билан ўртоқлик учрашувини ўтказиш таклифини билдирди. Бу ҳақда www.football24.bg сайти хабар тарқатди.
Футзал бўйича Қозоғистон чемпионатида 4-тур ўйинлари бўлиб ўтди. Александр Петров бошчилигидаги «ОзенМунайГаз» жамоаси сафарда 2та мағлубиятга учраган бўлса, «СКА-Юг» эса ҳар иккала ўйинда "Тулпар"га ютқазди.
еча “Бунёдкор” стадиони ресторанида 2013 йилги мамлакат чемпионларини тақдирлаш маросими бўлиб ўтди.
30 ноябрь оқшомида 2013 йилги мамлакат чемпионлари – Тошкентнинг “Бунёдкор” жамоаси аъзоларини тақдирлаш маросими бўлиб ўтди.
Иккинчи лига жамоалари ўртасидаги Ўзбекистон чемпионатининг финал босқичи қатнашчилари кеча ва бугун 3-тур учрашувларида майдонга тушдилар.
Мавсум якунларини сарҳисоб қиларканмиз, 2013 йилги Олий лигамизнинг энг қўпол 10 нафар футболчисини аниқладик.
"Бунёдкор" ярим ҳимоячиси Жасур Ҳасанов янги мавсумни "Локомотив"да бошлайдиган бўлди. Футболчининг агенти Санъат Шарипов ўз Твиттери орқали бунга ишора қилиб ўтди.
Шарафини Фозил Мусаев ҳимоя қилаётган Қатарнинг «Ал-Муъйзир» клуби миллий чемпионатда яна бир мағлубиятни қайд этди.
Жорий мавсумда ички чемпионатдаги барча совринларни қўлга киритган Тошкентнинг “Бунёдкор” жамоасига янги йилги вазифалар белгиланди.
30 ноябрь куни муҳташам "Бунёдкор" стадиони маросимлар залида 2013 йилги Ўзбекистон чемпиони ва кубок соҳиби “Бунёдкор” жамоаси аъзоларининг йил якунларига бағишланган байрам оқшоми бўлиб ўтди.
Озарбойжон чемпионатида 15-тур ўйинлари якунланди. "Нефтчи" жамоаси "Қорабоғ"нинг очко йўқотганидан фойдаланиб, 1-ўринга кўтарилиб олди.
Якунига етган мавсумнинг биринчи ярмини “Олмалиқ”да, иккинчи даврани эса “Гулистон” таркибида ўтказган Мўйдин Мамазулунов “Машъал” билан шартнома тузди. Истеъдодли ҳужумчи “газчилар” билан бир йиллик шартномага имзо чекди.
2013 йил Тошкентнинг "Бунёдкор" жамоаси учун жуда ҳам омадли бўлди.
"Пахтакор" футболчиси Дилшод Шерофетдинов Малайзиянинг "Сайм Дерби" жамоасига қўшилганидан хабарингиз бор. Ушбу клуб Премьер-лига дебютанти бўлишига қарамай, ушбу мавсумда ўз олдига жиддий мақсадлар қўймоқда.
Қашқадарё вилояти иккинчи лигаси “А” гуруҳида 2013 йилги мавсумда 14 та жамоа 182 та ўйин ўтказишди. Шу ўйинларда ҳаммаси бўлиб 769 та гол урилди.
Ҳурматли футбол мухлислари ва Англия футболига бефарқ бўлмаган мухлислар, сизлар учун янги www.fapl.uz сайти ишга тушди.
Ўз олдига улкан режаларни қўяётган “Нефтчи” жамоаси янги мавсумга тайёргарликни 9 декабрь куни бошлайди. Жамоа аъзолари шу куни клуб базасига тўпланишади.
II лига жамоалари ўртасидаги Ўзбекистон чемпионатининг финал босқичида бугун иккинчи тур учрашувлари ўтказилди.
Якунланган 2013 йилги мавсум бир қанча ёш иқтидорларни етиштириб берди. Аслида ҳар бир жамоада ўзига хос «топилма» ёшлар бор.
Ўзингизга маълум, ҳозир интернет хаётимизнинг бир бўлагига айланиб қолган. Ҳар бир инсоннинг қўлида мобил телефон, планшет ва ноутбуклар бор. Интернет ёрдамида барчамиз дунёнинг қайси бурчагида бўлмайлик бир биримиз билан доимий сухбатдамиз. Ушбу сухбатлар, фото ва видеолар, овозли хабарлар орқали ўзимизнинг ҳис ҳаяжонимиз, саломатлигимиз, қувончли дамларимизни ўз яқинларимизга етказиб турамиз.