«Шўртан» ва «Нефтчи» жамоалари шу пайтгача Ғузорда ўзаро 8 марта баҳс олиб боришган. Мазкур беллашувларнинг 5тасида «Шўртан» ва фақат биттасида «Нефтчи» ғалаба қозонган.
Киритилди: 16:08, 03.07.2013. Ўқилди: 3085 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Олий лиганинг 13-тур беллашувлари 4 июль куни бўлиб ўтади. Шу куни Бухорода "Бухоро" ва "Пахтакор" жамоалари баҳслашади. Тачмурод Агамуродов шогирдлари асосий очколарни ўз майдонларида тўплаб келишмоқда.
Киритилди: 15:58, 03.07.2013. Ўқилди: 3389 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Огоҳлантиришлар сони тўрттага етгани учун жами 11 нафар футболчи Ўзбекистон Биринчилиги 21-тур ўйинларини ўтказиб юборадилар.
Киритилди: 13:33, 03.07.2013. Ўқилди: 3991 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистон терма жамоаси ЖЧ йўлланмасига ҳеч қачон бунчалик яқин келмаганди. 14 очко! Дастлабки турларда Эрондан мағлубиятга учраб, Ливан билан дуранг ўйнаганимизда бир дўстим билан ўзимизча тахминий ҳолатни тузиб чиқдик.
Киритилди: 12:44, 03.07.2013. Ўқилди: 8463 марта. Фикрлар сони: 53 та.
5-6 июль кунлари Биринчи лигада 21-тур ўйинлари бўлиб ўтади. ЎФФ Ҳакамлар қўмитаси ушбу ўйинларга ҳакамларни тайин қилди.
Киритилди: 12:06, 03.07.2013. Ўқилди: 3629 марта. Фикрлар сони: 2 та.
13-тур доирасидаги “Бунёдкор” – “Локомотив” учрашуви олдидан шоу-тадбир дастури бўлиб ўтади.
Киритилди: 09:12, 03.07.2013. Ўқилди: 4732 марта. Фикрлар сони: 20 та.
Осиё футбол конфедерацияси президенти Шайх Салмон ибн Иброҳим Ал-Ҳалифа Ўзбекистон ёшлар терма жамоаси ва умуман ўзбек футболи жонкуярларини Туркияда бўлиб ўтаётган ёшлар ўртасида жаҳон чемпионатининг чорак финал йўлланмаси билан табриклади.
Киритилди: 08:10, 03.07.2013. Ўқилди: 8191 марта. Фикрлар сони: 24 та.
Ўзбекистон Футбол Федерацияси Президенти Мираброр Усмонов Ўзбекистон U-20 ёшлар терма жамоасини жаҳон чемпионати чорак финал йўлланмаси билан табриклади.
Киритилди: 08:04, 03.07.2013. Ўқилди: 5965 марта. Фикрлар сони: 16 та.
ЎзПФЛ матбуот хизмати Ўзбекистон чемпионатининг июнь ойидаги энг яхши футболчиси ва мураббийини аниқлаш учун овозларни қабул қилиш жараёни бошланганини маълум қилади.
Киритилди: 17:41, 02.07.2013. Ўқилди: 4384 марта. Фикрлар сони: 19 та.
Тошкентдаги иккинчи учрашувни «Истиқлол»га қарши ўтказиб йирик ҳисобда ғалаба қозонган «Андижон» жамоамиз бош мураббийи учрашувдан сўнг ўз фикрларини билдириб ўтди.
Киритилди: 17:20, 02.07.2013. Ўқилди: 4214 марта. Фикрлар сони: 2 та.
4 июль куни, олий лига жамоалари биринчи давранинг сўнгги тур учрашувларини ўтказишади.
Киритилди: 15:50, 02.07.2013. Ўқилди: 6494 марта. Фикрлар сони: 80 та.
Олий лига биринчи даврасининг сўнгги тур учрашувлари бошланиш вақтлари аниқ бўлди. "Бунёдкор" ва "Локомотив" ўртасидаги турнинг марказий ўйини 4 июнь куни соат 19:00да бошланади.
Киритилди: 15:23, 02.07.2013. Ўқилди: 4452 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Ўзбекистон XXII миллий чемпионатининг 13-тури доирасидаги марказий учрашувда «Бунёдкор» ҳамда «Локомотив» жамоалари ўзаро куч синашади. Бу икки жамоа ўртасида ҳисоб бўйича 11-ўйиндир.
Киритилди: 15:17, 02.07.2013. Ўқилди: 3925 марта. Фикрлар сони: 10 та.
Кеча "Қалдирғочлар" меҳмонда "Пахтакор"дан 2:0 ҳисобида устун келишди.
Киритилди: 13:45, 02.07.2013. Ўқилди: 5090 марта. Фикрлар сони: 2 та.
“Насаф” жамоаси 22-миллий чемпионатимиз биринчи давра сўнгги 13-турини сафарда Гулистон шаҳрининг “Гулистон” жамоасига қарши ўтказади. Мазкур жамоалар Олий лига мусобақаларида бор йўғи 4 марта туқнаш келганлигига гувоҳ бўламиз.
Киритилди: 10:00, 02.07.2013. Ўқилди: 3799 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Кеча бўлиб ўтган 3та баҳс билан Биринчи лиганинг 20-турига якун ясалди. Ҳар учала баҳс мезбонларнинг ғалабаси билан якунланди.
Киритилди: 09:33, 02.07.2013. Ўқилди: 3872 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Биринчи лиганинг навбатдаги туридан ўрин олган баҳсни ўз майдонида ўтказган “Машъал” Жиззахнинг “Зомин” клубини қабул қилиб, 6:0 ҳисобида ғалаба қозонди.
Киритилди: 08:50, 02.07.2013. Ўқилди: 3923 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Бу мақолани ёзишга бир неча бор чоғлангандим, лекин бугун фурсати етган экан. «Пахтакор»га адолатсизлик қилинмаяптими, деган савол мени анчадан бери қийнаб келади. Келинг, ҳаммасини бир бошидан бошлай қолақолай.
Киритилди: 18:17, 01.07.2013. Ўқилди: 9485 марта. Фикрлар сони: 60 та.
Олий лига биринчи даврасининг якуний туридаги марказий ўйинни Равшан Эрматов бошчилигидаги ҳакамлар бошқариб боришади.
Киритилди: 13:05, 01.07.2013. Ўқилди: 5533 марта. Фикрлар сони: 21 та.
30 июнь куни Ўзбекистон Биринчилиги 20-тур баҳсларига старт берилди. Шарқий минтақа пешқадами «Андижон» 20-турда сафарда «Истиқлол» дарвозасини жавобсиз 3 маротаба нишонга олиб, ўз пешқадамлигини янада мустаҳкамлади.
Киритилди: 10:22, 01.07.2013. Ўқилди: 5469 марта. Фикрлар сони: 22 та.
Қаршининг "Насаф" жамоаси Олий лига 12-турида ўз майдонида бўлиб ўтган Зарафшоннинг "Қизилқум" жамоасига қарши ўтказган учрашувида мухлисларга жуда яхши кайфият туҳфа этишди.
Киритилди: 10:19, 01.07.2013. Ўқилди: 4195 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Ўзбекистонлик ярим ҳимоячи Шавкат Саломов Қозоғистон чемпионати 17-турининг рамзий терма жамоасига киритилди. Эътиборли томони, Sports.kz сайти томонидан тузиб чиқилган жамоа сафига Саломов ҳужумчи сифатида киритилган.
Киритилди: 09:06, 01.07.2013. Ўқилди: 4310 марта. Фикрлар сони: 8 та.