Бир йиллик танаффусдан сўнг яна Олий лигага қайтган “Машъал”нинг жорий мавсумдан умиди катта.
Киритилди: 10:23, 09.03.2014. Ўқилди: 3505 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Олий лигага тайёргарликни давом эттираётган “Машъал” ўзининг галдаги ўртоқлик учрашувини 7 март куни ўтказади. Шу куни муборакликлар Янгиерда “Динамо” билан куч синашишади. Ўйин 12:00да бошланади.
Киритилди: 08:40, 05.03.2014. Ўқилди: 2401 марта. Фикрлар сони: 1 та.
ПФЛ кубоги финалидан сўнг “Машъал” футболчилари қисқа муддатли таътилга чиқишди. Энди жамоа аъзолари 24 февраль куни Янгиерда йиғилиб, бошланишига тобора оз қолаётган миллий чемпионатга тайёргарликни давом эттиришади.
Киритилди: 09:41, 22.02.2014. Ўқилди: 2809 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Кеча бўлиб ўтган ПФЛ Кубоги финалида “Машъал” биринчи лиганинг янги вакили “Обод” устидан 2:1 ҳисобида ғалаба қозонди. Ўйиндан сўнг муборакликлар сардори Дилявер Ваниев ўз фикрлари билан ўртоқлашди:
Киритилди: 07:47, 21.02.2014. Ўқилди: 2583 марта. Фикрлар сони: 2 та.
“Машъал” сафида бир неча йилдан бери тўп суриб келаётган Ихтиёр Тошпўлатов клуб билан тузган шартномасини яна бир йилга узайтирди.
Киритилди: 18:35, 19.02.2014. Ўқилди: 2698 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Кеча ЎФФ биноси олдидаги сунъий майдонда ПФЛ Кубогининг 2-тур баҳслари давом эттирилди. Хабар бериб ўтганимиздек, Биринчи лига вакили “НБУ-Осиё”га қарши кураш олиб борган “Машъал” бу сафар дуранг қайд этди.
Киритилди: 07:37, 13.02.2014. Ўқилди: 3378 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Қатар чемпионатидаги иштирокини якунлаб юртимизга қайтиб келган Фозил Мусаев ҳозирча “Машъал” сафида шуғулланиб турибди.
Киритилди: 17:02, 12.02.2014. Ўқилди: 5147 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Хабарингиз бор, пойтахтимизда анъанавий ПФЛ кубоги мусобақаси ўтказилмоқда. Айни вақтга келиб тўрттала гуруҳда ҳам биринчи тур ортда қолди.
Киритилди: 09:14, 12.02.2014. Ўқилди: 3060 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Хабар бериб ўтганимиздек, 5 январдан Тошкентда йиғилган “Машъал” футболчилари янги мавсумга тайёргарликни давом эттиришмоқда. Жамоа аъзолари кеча “Машинасозлар” метро бекати яқинида жойлашган “Обод” стадионида машғулот ўтказишди.
Киритилди: 12:25, 07.02.2014. Ўқилди: 7149 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Муборакнинг “Машъал” жамоаси 5 январдан тайёргарликнинг навбатдаги босқичини бошлади. Бу сафар мавсумга ҳозирлик пойтахтда олиб борилади.
Киритилди: 09:09, 06.02.2014. Ўқилди: 2534 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бугун сизлар билан «Машъал» жамоаси сайти ҳақидаги фикр мулоҳазаларим билан ўртоқлашаман.
Киритилди: 14:30, 05.02.2014. Ўқилди: 3094 марта. Фикрлар сони: 3 та.
30 январь куни Қашқадарёда ҳоким Кубогининг навбатдаги мусобақасига якун ясалди. Ярим финалда “Бинокор”га мағлуб бўлиб, учинчи ўрин учун курашда “Насаф-2” билан беллашган “Машъал-1” бу сафар ғалабага эришди.
Киритилди: 07:33, 01.02.2014. Ўқилди: 2476 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Навбатдаги миллий чемпионатга тайёргарлик кўраётган “Машъал” таркибида икки нафар белорусиялик футболчининг кўрикдан ўтаётгани ҳақида хабар бергандик. Ҳужумчи Дмитрий Ковб билан ярим ҳимоячи Александр Тишкевич жамоанинг иккита назорат ўйинида иштирок этишга улгурди.
Киритилди: 13:26, 29.01.2014. Ўқилди: 2815 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўтган мавсум якунларига кўра “Машъал”нинг энг яхши футболчиси деб топилган Жаҳонгир Абдумўминов бу йилни ҳам қадрдон жамоаси таркибида ўтказадиган бўлди.
Киритилди: 20:48, 28.01.2014. Ўқилди: 2482 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Янги бошланажак мавсумга тайёргарликни давом эттираётган Муборакнинг “Машъал” жамоаси Янгиерда “Металлург” ўринбосарларига қарши назорат учрашувини ўтказди.
Киритилди: 10:32, 25.01.2014. Ўқилди: 2633 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Қарағанданинг "Шахтёр" жамоаси ўзбекистонлик футболчи Жаҳонгир Абдумўминовни ўз сафига таклиф қилмайдиган бўлди.
Киритилди: 15:21, 24.01.2014. Ўқилди: 3464 марта. Фикрлар сони: 3 та.
22 январдан Янгиерда ўқув-йиғин машғулотини давом эттиришга киришган Муборакнинг “Машъал” жамоаси сафида бир нечта янги футболчилар кўрикдан ўтишмоқда. Хусусан, Отабек Нарзуллаев, Ботир Носиров, Ғиёс Комилов сингари футболчилар билан аллақачон шартнома имзоланган бўлса, Фаррух Нурлибоев, Исроил Эргашев каби ўйинчилар ҳозирча кўрикда бўлиб туришибди.
Киритилди: 08:07, 24.01.2014. Ўқилди: 2588 марта. Фикрлар сони: 1 та.
2013 йилги Ўзбекистон Биринчилиги баҳслари ғолиби ҳисобланган Муборакнинг «Машъал» жамоаси навбатдаги ўртоқлик учрашувлари тақвимини эълон қилди.
Киритилди: 10:29, 22.01.2014. Ўқилди: 3186 марта. Фикрлар сони: 18 та.
Янги мавсумга тайёргарликни давом эттираётган “Машъал” жамоаси бугун яна Янгиерда тўланади.
Киритилди: 09:42, 22.01.2014. Ўқилди: 2715 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Янги мавсумга тайёргарликнинг иккинчи босқичини Янгиерда олиб борган “Машъал” футболчилари айни пайтда қисқа муддатли таътилга чиқишган. Жамоа аъзолари 22 январдан яна машғулотларни давом эттиришади.
Киритилди: 09:05, 21.01.2014. Ўқилди: 3270 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Кеча Қашқадарё вилоят ҳокими Кубоги мусобақасидан ўрин олган 2-тур беллашувлари бўлиб ўтди. Бунда “Машъал”нинг ҳар иккала жамоаси ҳам мағлубиятга учради.
Киритилди: 09:04, 21.01.2014. Ўқилди: 2775 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Футболчилик фаолияти давомида “Шўртан”, “Машъал”, “Бухоро”, “Динамо” сингари клубларда тўп сурган Отабек Нарзуллаев яқинда “Машъал” билан бир йиллик шартномага имзо чекди.
Киритилди: 09:28, 18.01.2014. Ўқилди: 4114 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Қашқадарёлик дарвозабон Ботир Носиров “Машъал” билан бир йиллик шартномага имзо чекди.
Киритилди: 23:06, 17.01.2014. Ўқилди: 2838 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Бир йиллик танаффусдан сўнг яна Олий лигага қайтган “Машъал” шу кунларда Янгиерда янги мавсум учун ҳозирлик кўрмоқда. Йиғиннинг иккинчи қисми 18 январгача давом этади.
Киритилди: 09:41, 11.01.2014. Ўқилди: 2599 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Киритилди: 11:36, 31.12.2013. Ўқилди: 3267 марта. Фикрлар сони: 1 та.