Ўзбекистон футбол ассоциацияси ва Ўзбекистон футбол ҳакамлар маркази ҳамкорлигида мамлакатимизда ҳакамлик тизимини янада ривожлантириш, ёш ҳакамларнинг билим ва тажрибасини ошириш ҳамда уларнинг профессионал ўсишига кўмаклашиш мақсадида Ҳакамлар академияси ташкил этилмоқда.
ЎзФҲМ раҳбарияти ва МТРКнинг режиссёр, оператор ҳамда техник ходимлари иштирокида йиғилиш бўлиб ўтди.
Ўзбекистонлик футбол ҳакамлари ҳар доим Осиё миқёсида юқори мавқега эга бўлиб келган.
Аввалроқ хабар берганимиздек, жорий йилнинг 18-22 февраль кунлари Малайзия пойтахти Куала-Лумпур шаҳрида ОФК рекрутинги бўлиб ўтиши режалаштирилган эди.
Куни кеча, 2-феврал куни Республика футбол бўйича спорт маҳоратини ошириш олий мактабида Суперлига ҳакамлари учун қишки ўқув-машғулот йиғинлари якунланган эди.
Бугундан Республика футбол бўйича спорт маҳоратини ошириш олий мактабида ҳакамлар учун қишки ўқув-машғулот йиғинлари бошланди.
ФИФА ҳакамларимиз 2024 йилнинг 19-21 февраль кунлари Малайзиянинг Куала-Лумпур шаҳрида ОФК томонидан ташкиллаштириладиган Ҳакамлар рекрутинги жараёнида иштирок этишади.
Суперлиганинг 23-тури доирасидаги "Бухоро" – "Пахтакор" баҳсининг 90+5-дақиқасида юзага келган баҳсли вазият бўйича ЎФАда семинар бўлиб ўтди.
Суперлига ва Про лигада фаолият юритадиган ҳакамлар иштирокида ўтган тур учрашувлари якунларига бағишланган семинар ташкил қилинди.
Бугун Тошкент шаҳрида CAFA нуфузли мусобақасида фаолият юритадиган ҳакамлар иштирокида семинар бўлиб ўтди.
Аллақачон ФИФА топ-инструкторлари қаторига кирган етакчи мутахассисларимиздан бири Фарҳод Абдуллаевни хорижда ҳам яхши билишади, албатта.