1 март куни мамлакат миллий чемпионати Суперлига ўйинларига старт берилади. 1, 2 ва 3 март кунларига белгиланган тур доирасидаги учрашувларга қуйидаги ҳакам ва назоратчилар тайинланди:
Киритилди: 11:47, 26.02.2018. Ўқилди: 4656 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Фарғонага ота-ўғил Абдураимовлар келади
1 март куни Фарғонадаги “Истиқлол” стадионида “Нефтчи” ҳамда “Насаф” жамоалари мавсумнинг илк баҳсида ўзаро беллашишади. Айни кунда Фарғона вилояти ҳокимлиги, вилоят футбол федерацияси, “Нефтчи” ПФК ҳамда “Истиқлол” стадиони мутассадлари очилиш баҳсига катта тайёргарлик ишларини олиб боришмоқда.
Киритилди: 16:54, 25.02.2018. Ўқилди: 3754 марта. Фикрлар сони: 3 та.
ЎзПФЛ суперлига ўйинларини «Спорт» телеканали эфир вақтига мослади
Ўзбекистон миллий телерадиокомпанияси «Спорт» телерадиоканали ушбу мавсум учун суперлига ўйинларининг трансфер ҳуқуқини қўлга киритди. Бу йилги мавсумда ҳам суперлига ва Ўзбекистон кубоги ўйинлари айнан шу телеканал орқали намойиш этилади.
Киритилди: 13:24, 20.02.2018. Ўқилди: 6415 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Суперлига: 1 ва 2-тур учрашувларининг бошланиш вақтлари маълум бўлди
1 март куни старт оладиган мамлакат чемпионати Суперлига ўйинларининг биринчи ва иккинчи тур ўйинлари бошланиш вақтлари белгиланди.
Киритилди: 16:08, 17.02.2018. Ўқилди: 6507 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Ўзбекистон Професионал футбол лигасининг янги логотипи тасдиқланди (фото)
ЎФФда олиб борилган ислоҳотларнинг навбатдагиси Ўзбекистон Профессионал футбол лигаси логотипини замон талаблари даражасида янгилашдан иборат эди.
Киритилди: 19:24, 16.02.2018. Ўқилди: 8380 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Суперлига тақвими: Асосий эътибор дам олиш кунларига қаратилди
Ўзбекистон футбол Ассоциациясидаги ислоҳотлардан сўнг кўп нарса ўзгарди.
Киритилди: 16:55, 15.02.2018. Ўқилди: 4654 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Суперлига-2018 тақвими тасдиқланди
Мамлакат миллий чемпионати Суперлига жамоалари ўртасидаги 2018 йилги мавсум тақвими тасдиқланди.
Киритилди: 14:37, 15.02.2018. Ўқилди: 7123 марта. Фикрлар сони: 1 та.