Суперлиганинг 2-тур доирасидаги “Насаф” – “Бухоро” 3:1 учрашувидан кейин матбуот анжумани ташкил этилди. Матбуот анжуманининг дастлабки қисмида меҳмонлар устози Улуғбек Бақоев иштирок этди.
"Насаф" - "Бухоро" учрашувидан сўнг (3:1) ўтказилган матбуот анжуманида "аждарлар" устози Рўзиқул Бердиев саволларга жавоб берди.
“Локомотив” – “Металлург” учрашувидан кейин матбуот анжумани ўтказилди.
"Локомотив" Суперлига 2-тури доирасида "Металлург"ни қабул қилди.
Суперлига 2-туридан ўрин олган АГМК - "Навбаҳор" учрашуви якунлангач, меҳмонлар бош мураббийи Илҳомжон Мўминжонов ўйин борасида ўз фикрини айтиб ўтди.
Суперлига 2-туридан ўрин олган АГМК - "Навбаҳор" учрашуви якунлангач, АГМК жамоаси бош мураббийи ўйин борасида ўз фикрини айтиб ўтди.
Суперлига 2-туридан ўрин олган АГМК - "Навбаҳор" учрашуви якунлангач, меҳмонлар ярим ҳимоячиси ва ажойиб гол муаллифи Азизбек Турғунбоев ўйин борасида ўз фикрини айтиб ўтди.
Суперлига 2-туридан ўрин олган “Қизилқум” – “Қўқон-1912” учрашувидан кейин ўтказилган матбуот анжуманининг биринчи қисмида Нўъмон Ҳасанов ва етакчи ўйинларимиздан бири Жавоҳир Сидиқовлар иштирок этишди.
“Қизилқум” – “Қўқон-1912” учрашувидан кейин ўтказилган матбуот анжуманининг биринчи қисмида меҳмонлар устози Нўъмон Ҳасанов ва етакчи ўйинларимиздан бири Жавоҳир Сидиқов иштирок этишди.
"Металлург" ва "Навбаҳор" жамоалари ўртасидаги учрашув якунига етгач ҳар икки жамоа вакиллари иштирокида матбуот анжумани бўлиб ўтди.
“Бунёдкор” – АГМК учрашувидан кейин ташкил этилган матбуот анжуманининг иккинчи қисмида “қалдирғочлар” устози иштирок этди.
“Бунёдкор” – АГМК учрашувидан кейин ташкил этилган матбуот анжуманининг биринчи қисмида олмалиқликлар устози иштирок этди.
Суперлига 1-туридан ўрин олган “Бухоро” – “Қўқон-1912” учрашувидан кейин ўтказилган матбуот анжуманининг биринчи қисмида меҳмонлар устози Нўъмон Ҳасанов ва жамоа етакчиси Жавоҳир Сидиқовлар иштирок этишди.
Бухоро шаҳрида бўладиган “Бухоро” – “Қўқон-1912” жамоалари учрашувидан олдин ҳар икки жамоа бош мураббийлари ва бир нафардан футболчилар иштирокида матбуот анжумани бўлиб ўтди.
"Пахтакор" - "Сўғдиёна" учрашувидан кейинги матбуот анжуманида жамоа бош мураббийи ўз фикрларини билдирди.
Нефтчи” – “Насаф” баҳсидан кейин ўтказилган матбуот анжуманида қаршиликлар бош мураббийи Рўзиқул Бердиев иштирок этиб, натижадан қониқмагани ҳақида гапирди.
Нефтчи” – “Насаф” баҳсидан кейин ўтказилган матбуот анжуманида қаршиликлар ҳимоячиси Игорь Голбан иштирок этиб, мухлислар билан тўлиб тошган стадионда тўп суришдан илҳомланганини айтиб ўтди.
“Нефтчи” – “Насаф” баҳсидан кейин ўтказилган матбуот анжуманида фарғоналиклар ҳимоячиси Шукурали Пўлатов иштирок этиб ўйин ҳақида шахсий фикрларини билдирди.
“Нефтчи” – “Насаф” баҳсидан кейин ўтказилган матбуот анжуманида фарғоналиклар бош мураббийи Сергей Ковшов иштирок этиб ўйин ҳақида фикрларини билдирди.
"Локомотив" 1-турни сафарда "Қизилқум" жамоасига қарши баҳс билан бошлади ва Суперлиганинг илк турида дастлабки 3 очкони қўлга киритди.