Сафар учрашувларида фақатгина икки жамоа мағлубиятга учрашмаган. Булар биринчи давра пешқадамлари – пойтахт жамоалари “Локомотив” ва “Пахтакор”дир.
Ўз майдонида ўтказилган учрашувларда Қаршининг “Насаф” ҳамда Тошкент вилоятининг “Олмалиқ” жамоалари энг кўп очко жамғаришди – 17 тадан.
Ўзбекистон Чемпионатининг май ойидаги энг яхши мураббийи ва ўйинчисини аниқлаш бўйича журналистлар ўртасида ўтказилган сўровномада «Пахтакор» ярим ҳимоячиси Жамшид Искандеров ва «Локомотив» бош мураббийи Вадим Абрамов тенгсиз деб топилди.
«Қизилқум» — «Насаф» учрашувини ҳам статистикасини ўқувчиларимизга ҳавола қиламиз. Ҳар доимгидек учрашув статистикасини сайтимиз жокуяри Зиёдулло Сафаров учрашувни бевосита стадионда кузатиб тузиб чиққан.
"Бунёдкор" клуби кеча Зоминда "Сўғдиёна"ни мағлуб этди ва "қалдирғочлар"нинг икки голидан бири Темур Аюпов ҳисобига ёзилди. 1993 йилда туғилган футболчи Олий лигадаги дебют ўйинида дарвозани ишғол қилишга муваффақ бўлди.
“Насаф” — “Бухоро” учрашувидан кейин сайтимизнинг махсус ходими томонидан ҳисоблаб борилган статистикани таҳлил қилиб чиқдик.
Олий лига-2014 давомида жамоалар шарафини ҳимоя қиладиган футболчилар рўйхати қуйидагича:
ЎзПФЛ раҳбарияти Олий Лига-2014 совриндорлари, Ўзбекистон Кубоги-2014 соҳиби, шунингдек, Ўзбекистон Биринчилиги-2014 ғолибларини пул мукофотлари билан тақдирлаш тўғрисида қарор қабул қилди.
Хабарларга қараганда, 1-лиганинг бир қатор клублари янги мавсумда ўз олдиларига Олий дивизионга чиқиш вазифасини қўйишибди. Шундан илҳомланиб, элитанинг собиқ жамоалари ҳақидаги мақолаларни давом эттиришга қарор қилдик.
Март ойидан йўлга отланган навбатдаги миллий чемпионатимиз баҳсларига ҳам якун ясалди. Бу галги биринчилигимиз олдингиларига насбатан бироз бошқачароқ ўтди, десак муболаға бўлмас.
2013 йилги Ўзбекистон Олий лигасида ўтказилган 182 та баҳсда ҳакамлар томонидан 644 та сариқ карточка кўрсатилди. Бу битта баҳсга ўртача 3,54 тадан, битта турга эса 24,8 тадан, битта клубга 46 тадан тўғри келади.