«Milan» 25 yillik antirekordini takrorladi
Italiyaning «Milan» klubi 55 yoshli italiyalik mutaxassis Stefano Pioli boshchiligida, UYEFA Chempionlar Ligasi guruh bosqichining 1-turidan o‘rin olgan «Liverpul»ga qarshi uchrashuvda mag‘lubiyatga uchradi (2:3). «Rossonerilar» uzoq vaqtdan buyon birinchi marta turnirni muvaffaqiyatsiz boshladi. Bu haqda Opta Paolo nashri tvitterdagi sahifasida xabar berdi.
Manbaga ko‘ra, «Milan» oxirgi marta 1996 yil sentyabr oyida ushbu turnirning guruh bosqichini mag‘lubiyat bilan boshlagan, o‘shanda «Portu»ga imkoniyatni boy bergan (2:3). Eslatib o‘tamiz, bu turnirda «Milan» yana Portugaliya klubiga qarshi o‘ynaydi, «ajdarlar» parallel o‘yinda «Atletiko» bilan durang (0:0) o‘ynadi.
Eslatib o‘tamiz, Italiya chempionatining joriy mavsumida «Milan» «Roma» va «Napoli» bilan birinchi o‘rinni egallab turibdi - har uchala klub 3 uchrashuvda 9 ochko to‘plagan.
Kiritildi: 09:54, 16.09.2021.
O'qildi: 2791 marta.