Aleksandr Krestinin: «Bizga tezlik yetishmayapti»
Superligada 16-tur o‘yinlari davom ettirildi. «Lokomotiv» jamoasi bu tur safarda «Paxtakor»ga qarshi bahs olib bordi va 1:3 hisobida imkoniyatni boy berdi. Bellashuvdan so‘ng jamoa bosh murabbiyi Aleksandr Krestinin matbuot anjumanida ishtirok etdi.
— Raqibni g‘alaba bilan tabriklayman. Birinchi bo‘limda o‘yinimiz qovushmadi. Juda yomon boshladik. Ikkinchi taymda biroz o‘zimizni o‘ngladik.
— «Lokomotiv» so‘nggi g‘alabasini birinchi davrada «Paxtakor»ga qarshi o‘yinda qo‘lga kiritgan edi. Undan keyin jamoa g‘alaba qozongani yo‘q. Jamoa nega uzoq vaqtdan beri g‘alaba qozonmayapti?
— Mendan avvalgi davr haqida javob bermayman. Istagan tezligimizga ikkinchi bo‘limda erishdik. Tezlik yetishmayapti. Busiz g‘alaba qozonib bo‘lmaydi.
— «Lokomotiv»ni ikkinchi taymda yaxshi o‘ynaganini aytingiz. Haqiqatdan ham shunday, ammo vaziyatlardan foydalanishda muammolar ko‘zga tashlandi?!
— Ruhiyat bilan bog‘liq. Agar jamoa tayyor bo‘lmaganida ikkinchi taymda o‘yinga qaytmagan bo‘lar edi. Mashg‘ulotlarda hammasi o‘xshamoqda, biroq maydondagi ruhiy xolatimiz borasida ishlaymiz.
— Jamoani mavsum oxirida turnir jadvalida hozirgi xolatidan yaxshiroq o‘ringa olib chiqishingizga ishonasizmi?
— Albatta ishonaman. Biz 3 o‘yinning 2 tasida yuta olmadik. Bittasida yengildik. Bugungi bahsning ikkinchi bo‘limi so‘zimga isbot bo‘ladi.
Kiritildi: 10:29, 19.08.2024.
O'qildi: 898 marta.