Mourinyo diskvalifikasiya qilindi
"Fenerbaxche" bosh murabbiyi Joze Mourinyo Turkiya chempionatining 25-turidan o‘rin olgan o‘yindan so‘ng "Galatasaroy"ga (0:0) nisbatan fikr bildirgani uchun 4 ta o‘yinga diskvalifikasiya qilindi.
Sky TG24 xabariga ko‘ra, 62 yoshli mutaxassis irqchilik qilgani uchun ikkita o‘yinga, shuningdek, sloveniyalik Slavko Vinchich brigadasining to‘rtinchi hakami sha’niga haqoratli ibora ishlatgani uchun yana ikkita o‘yinga diskvalifikasiya qilindi.
Shu tariqa, mutaxassis "Fenerbaxche"ning "Antalyaspor," "Samsunpor," "Bodrum" va "Trabzonspor"ga qarshi o‘yinlarini o‘tkazib yuboradi.
"Galatasaroy"ga qarshi o‘yin yakunida portugaliyalik mutaxassis zaxira o‘rindig‘idagi futbolchilar, shuningdek, raqib murabbiylar shtabini maymunlardek sakrashganini aytdi. "Galatasaroy" buni irqchilik deb atab, "Jozening turk xalqiga nisbatan aytgan gaplari g‘ayriinsoniy," dedi.
Kiritildi: 04:37, 28.02.2025.
O'qildi: 1638 marta.