22 karra «katta dubulg‘a» chempioni, dunyoning sobiq birinchi raketkasi, ispaniyalik Rafael Nadal 2024/2025 yilgi mavsum Chempionlar ligasi finalida Madridning «Real» va «Barselona» jamoalari to‘qnash kelishi mumkinligi haqida fikr bildirdi.
«Bu ispan futboli uchun sensasiya bo‘lardi. Ammo hali final haqida gapirishga erta, chunki biz hali ham chorak finaldamiz.
«Barselona» ajoyib mavsum o‘tkazmoqda va «Real»ning asosiy raqibi bo‘lib qolmoqda. Biroq Madridning «Real» jamoasini hech qachon kamsitib bo‘lmaydi – ular oxirigacha kurashadi. Qani, ko‘ramiz, nima bo‘larkin, chunki hamma narsa mumkin. Biz mavsumning hal qiluvchi bosqichida turibmiz, jarohatlar va zich taqvim natijalarga ta’sir qiladi.
«PSJ», «Bavariya», «Inter» va Arteta boshchiligidagi «Arsenal» ham Chempionlar ligasida ishtirok etmoqda. Albatta, 15 marta chempion bo‘lgan «Real» Madrid ham bor. Shuning uchun men «Barselona»ni yagona favorit deb hisoblamayman, lekin ularni asosiy raqib sifatida ko‘raman», – dedi Nadal ESPN Deportiesga bergan intervyusida.