O‘zbekistonlik futbol ishqibozlari maxsus reys bilan Tehronga borib, milliy jamoani Eronga qarshi uchrashuvda qo‘llab-quvvatlashi rejalashtirilgan.
Uchrashuv muhim ahamiyatga ega
2026 yilgi Jahon chempionati saralash bosqichi doirasida Eron va O‘zbekiston milliy jamoalari 25 mart kuni uchrashadi. Bu o‘yin A guruhidagi peshqadam ikki jamoaning jahon chempionatiga to‘g‘ridan-to‘g‘ri yo‘llanma olishida hal qiluvchi ahamiyat kasb etadi.
O‘yinning ahamiyati shu qadar yuqoriki, o‘zbekistonlik muxlislar jamoasini qo‘llab-quvvatlashi uchun maxsus charter reys tashkil qilinmoqda. Ular Eron termasiga qarshi o‘yinni “Ozodiy” stadionida jonli tomosha qilish uchun Tehronga yetib kelishadi.
Andijondan charter reys
Charter reys Andijon viloyati rasmiylari tomonidan muxlislar uchun tashkil qilingan. Hamma joylar band bo‘lgani sababli kamida 150 nafar o‘zbekistonlik muxlislar stadionga tashrif buyuradi. Shuningdek, Eronda istiqomat qiluvchi o‘zbeklar milliy jamoani qo‘llab-quvvatlash imkoniga ega bo‘ladi.
O‘yindan keyingi rejalar
O‘zbekiston milliy jamoasi tarkibidagi legioner futbolchilar o‘yindan keyin to‘g‘ridan-to‘g‘ri klublariga qaytishmaydi. Agar Eron mag‘lub etilib, O‘zbekiston JCH yo‘llanmasini qo‘lga kiritsa, legionerlar barcha futbolchilar bilan birgalikda Toshkentda muxlislar bilan birgalikda bayram qilishadi.
Uchrashuv sanasi va vaqti
Eron – O‘zbekiston o‘rtasidagi hal qiluvchi o‘yin 25 mart, seshanba kuni, soat 21:00 da “Ozodiy” stadionida bo‘lib o‘tadi.
Kiritildi: 17:19, 23.03.2025.
O'qildi: 2325 marta.
Fikrlar: 11 ta.