Yozda himoyachi Nordi Mukiele "PSJ"dan ijara asosida "Bayer"ga o‘tdi. Kelishuvda sotib olish imkoniyati ko‘zda tutilmagan, ammo Leverkuzen klubi Mukiele bilan doimiy asosda shartnoma imzolamoqchi, ammo buning uchun parijliklar bilan muzokaralar olib borishga to‘g‘ri keladi.
O‘yinchining o‘zi Kicker bilan suhbatda kelajagi haqidagi fikrlari bilan o‘rtoqlashdi.
"To‘g‘risini aytsam, bu haqda o‘ylamayapman. Shunchaki, har bir o‘yinda, har bir mashg‘ulotda bu klub uchun borimni berishga e’tibor qarataman. Bu yerga kelganimning birinchi kunidanoq menga bergan hamma narsalari uchun.
Men boshida tayyor emasdim, chunki undan oldin uzoq vaqt davomida asosiy tarkibga kirmagan edim. O‘tgan mavsum men uchun qanday kechganini hisobga olsak ham, bu oson bo‘lmadi. Ammo jamoadoshlarim o‘zimni yaxshi his qilishimga katta yordam berishdi. Baxtli bo‘lsam, yaxshi o‘ynayman.
Nima bo‘lishini ko‘ramiz, lekin ular menga bergan hamma narsa uchun juda minnatdorman. Umid qilamanki, kelajakda ham shunday bo‘ladi," - dedi Mukiele.