Yevropaning 12 ta klubi, jumladan, "Chelsi" va "Manchester Siti" ham faqat ishtiroki uchun 9,9 million funtdan 29,6 million funtgacha pul oladi.
Guruh bosqichidagi har bir g‘alaba 1,5 million funt sterling to‘laydi, bu barcha 32 klub uchun bir xil miqdorda. Masalan, finalda g‘alaba qozonish alohida-alohida 31 million funt daromad keltiradi.
Evening Standard nashrining hisob-kitobiga ko‘ra, klublar o‘rtasidagi jahon chempionati g‘olibi, agar turnirdagi barcha o‘yinlarda g‘alaba qozonsa, 96,8 million funt sterling ishlab olishi mumkin.
Qo‘shimcha qilish kerakki, joriy mavsum Chempionlar ligasi g‘olibi 133,8 million funt sterlinggacha bo‘lgan mukofot pulini olishi mumkin, ammo buning uchun ular 15 ta o‘yin o‘tkazishi kerak bo‘ladi - Klublar o‘rtasidagi jahon chempionatida 7 ta o‘yin o‘tkazishi kerak.