"Arsenal" o‘z himoyachisini Saudiya Arabistoni qiziqishlaridan himoya qilish maqsadida Gabriel Magalyaesga yangi shartnoma taklif qilmoqchi.
Saudiyaliklar yozgi transfer oynasidagi asosiy maqsadlaridan biri sifatida Gabrielni aniqlaganliklari haqida doimiy ravishda mish-mishlar yuribdi.
Biroq, "Arsenal" o‘zining yulduz himoyachisi bilan xayrlashishdan manfaatdor emas va Saudiya Arabistoni chempionatiga bo‘lgan qiziqishni bartaraf etish uchun hamma narsani qilishga tayyor.
Football Insider nashri xabariga ko‘ra, "Arsenal" Gabriel bilan shartnomani 2027 yilgacha uzaytirish bo‘yicha muzokaralarni allaqachon rejalashtirgan. "Arsenal" bosh murabbiyi Mikel Arteta 27 yoshli braziliyalik futbolchining Uilyam Saliba bilan hamkorligini ko‘rishni istamoqda, chunki "kanonirlar" uchinchi mavsumda ham Premyer-liga chempionligi uchun da’vogar bo‘lib qolmoqda.