"Betis" sport direktori Antonining "MYU"dan to‘laqonli sotib olinishi ispan klubining Chempionlar ligasiga yo‘l olishiga bog‘liqligini aytdi.
Antoni joriy mavsumning ikkinchi yarmini "Betis"da ijara asosida o‘tkazmoqda va o‘zining eng yaxshi tomonlarini ko‘rsatmoqda.
"Betis" allaqachon La Liga jadvalida oltinchi o‘ringa ko‘tarilib oldi va Chempionlar Ligasidan tushgan mablag‘ Sevilya klubiga 25 yoshli braziliyalikning doimiy transferini ko‘rib chiqish imkonini beradi.
"Bizning sport departamentimiz juda yuqori lahzalar va cho‘qqilarni zabt etgan, ammo turli sabablarga ko‘ra o‘yinlari sezilarli darajada yomonlashgan futbolchilar haqidagi ma’lumotlarni tahlil qilib, bahosi past o‘yinchilar ustida ishlaydi.
Biz ularning holatini o‘rganyapmiz va klublari bilan gaplashmoqdamiz. Antoni masalasida esa futbolchi va uning atrofidagilarni ishontira oldik. Antoni birinchi daqiqalardanoq o‘zining qadrini ko‘rsata boshladi.
Biz ishtiyoqimizni yo‘qotmadik va futbolda hech narsani inkor etib bo‘lmaydi. Umid qilamanki, "Betis" yevrokuboklar zonasining yuqori yarmida qoladi, bu bizga barqarorlik va yangi ajoyib o‘yinchilarning kelishiga yordam beradi", - dedi Faxardo Evening Standard bilan suhbatda.