"Локомотив" - "Қизилқум" баҳси қачон ўтказилиши маълум бўлди
"Бунёдкор" стадиони чимини миллий жамоанинг КХДР термасига қарши учрашуви учун сақлаш мақсадида мазкур беллашув 24 август куни "Дўстлик" стадионида ўтказилиши маълум қилинганди.
Бироқ шундан кейин Лига ҳамда Спорт телеканалига боғлиқ бўлмаган ўзгаришлар рўй берди. Хабарингиз бор, айни вақтда Ўзбекистон футзал бўйича Жаҳон чемпионатини ўтказишга пухта ҳозирлик кўрмоқда. Мусобақа телетранслясияси муҳим аҳамият касб этади ва буни амалга оширишга тайёргарлик кўриш жараёнида телерадиокомпаниянинг ҳиссаси бор.
Суперлига учрашувида эса ВАР техникасининг фаолият олиб бориши муҳим аҳамият касб этади. Бунинг учун беллашув суратга туширилиши лозим. Шундан келиб чиқиб, Спорт ҳамда Лига ўзаро келишган ҳолда ҳар икки клуб билан музокара олиб борди ва якунда учрашувни яна 1 кунга суришга қарор қилди.
Шунингдек, "Қизилқум" клубининг У21 жамоаси аъзолари Тошкентга келиши учун аллақачон чипталар харид қилинганидан келиб чиқиб, ўринбосарлар ўртасидаги учрашув санасига ўзгартириш киритилмади. Келишувга кўра, асосий ва У21 жамоалари ўйини 25 август куни параллель равишда бўлиб ўтади. Асосий беллашув 18:00 да старт олади.
Лига мавжуд ҳолат учун футбол жамоатчилигидан узр сўрайди. Айни вақтда биз Суперлига учрашувларини белгиланган тартибда ўтказиш учун барча воситани ишга солиб келмоқдамиз. Бироқ Лигага таалуқли бўлмаган бошқа масалалар ҳам борки, охир-оқибат улар билан ҳисоблашишимиз лозим. Умид қиламизки, жамоатчилик вазиятни тўғри тушунади.
Киритилди: 10:18, 23.08.2024.
Ўқилди: 811 марта.